Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Batıçim'de Mısırlı OCI-Baltalı İşbirliği

Orascom Construction Industries'in (OCI), Batıçim Çimento'da hisse sahipliğini birleştirmek üzere Baltalı ailesi ile sözleşme imzaladı.

Radikal GazetesiCI'den yapılan açıklamada, Batıçim'in en büyük hissedarlarından Türkan Baltalı ile bir sözleşme imzalandığı, sözleşmenin, her iki hissedarın ellerindeki hisselere ilişkin oy haklarını yeni bir ortak girişim şirketi altında birleştirilmesini öngördüğü kaydedildi.
Açıklamada, "Ortaklıkla beraber B grubu hisselerin yüzde 33,7'sine denk gelen 21,7 milyon hissenin ve tüm A grubu hisselerin yüzde 13,5'ine denk gelen 6 bin 469 A grubu hissenin konsolidasyonu gerçekleşecek. Ortaklığı takiben kurulacak olan ortak girişim şirketi, Batıçim'deki oyların yaklaşık yüzde 33'üne hâkim olacak." denildi.
Orascom İcra Kurulu Başkanı Nassef Sawiris, azınlık hisseye sahip en büyük hissedar olarak, OCI Çimento ile oluşturulacak potansiyel sinerji ile, tüm Batıçim için değer yaratabileceklerini söyledi. Batıçim'de şirket yönetimine girmeyi sağlayan A Grubu hisselerinin yüzde 59'u Ünal, İzmiroğlu, Baltalı, Bükey ve Günel ailelerine ait.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baticimde-misirli-oci-baltali-isbirligi_53691.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!