Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BAT'ın Tire Sigara Fabrikası Tamamlandı

Koç ve Sunel Tütün ortaklığıyla Türkiye'de yatırım yapan British American Tobacco (BAT) Türkiye'nin Tire'deki fabrikasının inşaatı tamamlandı. Bu yılı

Dünya
2


oç ve Sunel Tütün ortaklığıyla Türkiye'de yatırım yapan British American Tobacco (BAT) Türkiye'nin Tire'deki fabrikasının inşaatı tamamlandı. Bu yılın sonuna kadar üretime başlaması planlanan fabrika, şirketin 8 ila 10 yıllık bir sürece yayılan yaklaşık 200 milyon dolarlık Türkiye yatırımının önemli bir aşamasını oluşturuyor.
Tire Organize Sanayi Bölgesi'nde, 125 bin metrekarelik alan üzerine kurulan fabrikanın inşaatının tamamlanması nedeniyle düzenlenen toplantıda çalışmalarla ilgili bilgi veren, British American Tobacco Türkiye Genel Müdürü Paul Helderman, ilk aşamada yılda 2 milyar adet sigara üretecek fabrikadaki üretim miktarının 10 yıl içinde yıllık 10 milyar adete ulaşacağını söyledi.

Türkiye'nin potansiyeline inandığını belirten ve bu nedenle Türkiye'de böyle büyük bir yatırımı gerçekleştirdiklerini kaydeden Helderman, şunları söyledi:

"Bu fabrikamız, ekonomik krizin başlangıcından bu yana gerçekleştirilen ilk ve en önemli doğrudan yabancı yatırım. Bu aynı zamanda Türkiye yatırımımızın önemli bir aşamasını oluşturuyor. Üretim için gerekli son teknik hazırlıklara paralel olarak, dağıtım ortağımız Düzey Pazarlama ve satış, pazarlama ekibimiz ile birlikte, iddialı bir biçimde pazara girmek üzere hazırlanıyoruz. Türkiye pazarına uluslararası markalarla gireceğiz. Bu markalar herkes için sürpriz olacak. Türkiye dünyanın 7. büyük sigara pazarı, 5 yıl sonra bu pazarda çok büyük paya sahip olacağız. Fabrikayı yoktan varettik. Pazar payını da yoktan varedeceğiz."

Tekel'in özelleştirilmesi

Tekel'in özelleştirilme süreciyle ilgilinmek için, Tekel'in ne şekilde özelleştirileceğinin açıklanması gerektiğini belirten Helderman, şu an kendi markalarının pazara çıkmasıyla ilgilendiklerini vurguladı. British Amerikan Tobacco Türkiye Operasyon Direktörü Alan Davy de, Tire fabrikasının yörenin ekonomik ve sosyal yaşamına önemli katkılarda bulunacağını belirterek, şunları söyledi:

"Fabrika inşaatımızın neredeyse tüm alt yüklenicileri Türk firmalar. Fabrika çalışanlarımızın çoğunluğu ise İzmir bölgesinden. Tire halkı ve gerek yerel, gerek merkezi yönetimle olumlu ilişkiler kurmaktayız. Kurumsal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde, bu ilişkileri kalıcı işbirliklerine dönüştürmeyi hedefliyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/batin-tire-sigara-fabrikasi-tamamlandi_1554.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • başvuruyu nerden yapabilirz. Ben pamukkale üni. büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden mezunum. YANITLA
  • başvuruyu nasıl yapabiliriz internetten başvuru var mı? gulsummm82@hotmail.com YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!