Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bayındırlık Harcamada Hızlı Çıktı

Bu yılın ilk yarısında Merkezi Yönetim Bütçesi kapsamındaki 50 kamu kurum ve kuruluşundan sadece 3’ü ödeneklerinin büyük çoğunluğunu şimdiden harcarken, geri kalan kuruluşlar ödenekleri doğrultusunda, harcamalarında temkinli gitti. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı da 774 milyon 446 bin liralık ödeneğinin yüzde 58.9’unu kullanarak, 455 milyon 885 bin

Gazete Vatan
Bayındırlık Harcamada Hızlı Çıktı

u yılın ilk yarısında Merkezi Yönetim Bütçesi kapsamındaki 50 kamu kurum ve kuruluşundan sadece 3’ü ödeneklerinin büyük çoğunluğunu şimdiden harcarken, geri kalan kuruluşlar ödenekleri doğrultusunda, harcamalarında temkinli gitti.

Maliye Bakanlığı verilerine göre, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı 2010 yılı için ayrılan 7 milyar 640 milyon 67 bin liralık ödeneğinin yüzde 71.1’ine denk gelen 5 milyar 436 milyon 4 bin lira tutarında harcamada bulundu. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı da 774 milyon 446 bin liralık ödeneğinin yüzde 58.9’unu kullanarak, 455 milyon 885 bin liralık harcama yaptı. Bunu ödeneğinin yüzde 55.6’sını kullanan Bayın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, 28 milyar 237 milyon 412 bin liralık başlangıç ödeneğinin yüzde 51.9’unu kallanan Milli Eğitim Bakanlığı izledi.

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı, harcama oranları düşük kuruluşlar olarak sıralandı. Yılın yarısında 2010 yılı ödeneğinin sadece yüzde 14.8’ini harcayan Devlet Planlama Teşkilatı en tasarruflu kuruluş olarak belirlendi. 

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/bayindirlik-harcamada-hizli-cikti-_81633.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!