Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Bayındırlık'a Müracat Edip Yasal İzin Alın'

İzmir Valiliği, Çeşme Ayayorgi Koyu'nda ve Dalyan'da yıkım kararı alınan beach club ve restoranlarına ait iskelelerin, yasal izin alınarak yeniden kurulabileceğini belirtti.

Yeni Asır Gazetesi
'Bayındırlık'a Müracat Edip Yasal İzin Alın'

b>İzmir Valiliği, Çeşme Ayayorgi Koyu'nda ve Dalyan'da yıkım kararı alınan beach club ve restoranlarına ait iskelelerin, yasal izin alınarak yeniden kurulabileceğini belirtti. Dün yazılı açıklama yapan İzmir Valiliği, işletme sahiplerinin Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne müracaat ederek yasal izin alabileceklerini belirtti.

Bayındırlık İl Müdürlüğü yetkilileri ise, Koruma Kurulu, Denizcilik Müsteşarlığı İzmir Bölge Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü'nden uygun görüş alınarak, işletmelere, genişliği 2 metre, uzunluğu ise 20 metre olan ve uç kısmında 5 metrekarelik platform bulunan ahşap iskele izni verebileceklerini belirtti.

Belediye sorumlu

İzmir Valiliği'nden gelen, yıkım kararı alınan 9 iskeleyle ilgili açıklamada, kıyıda ve sahil şeridindeki tüm yapıların, 3621 Sayılı Kıyı Kanunu'na uygun hale getirilmesi gerektiği vurgulandı. Yazıda, işletmelerin de Bayındırlık Müdürlüğü'ne müracaat ederek yasal izin almasının mümkün olduğu ifade edildi. Ayrıca, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu'nun, "Bayındırlık İl Müdürlüğü talimatıyla yıkıyoruz, çaremiz yok" şeklindeki açıklamalarıyla ilgili olarak da şu görüşlere yer verildi:
"Çeşme Belediye Başkanlığı'nın, söz konusu kıyı yapılarını Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nden kendilerine gelen talimat üzerine yıkmak zorunda olduklarını belirtir ifadeler, gerçeği yansıtmıyor. Kıyı Kanunu ile İmar Kanunu ve ilgili uygulama yönetmeliklerine aykırı uygulamaların tespitleri, denetimleri, öncelikle ilgili belediyenin yetki ve sorumluluğundadır."

İskeleleriyle ilgili yıkım kararı alınan işletmeciler, İzmir Valiliği'nin açıklaması ve Bayındırlık İl Müdürlüğü'nün müracaat çağrısını memnuniyetle karşıladı. Paparazzi Beach Club'ın işletmecisi Bülent Gülcan, "İşletmeler olarak derhal Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne müracaat ederek iskelelelerimiz için yasal izin isteyeceğiz" dedi.

Bizim için olumlu çağrı

Mustafa Cenger (Çeşme Esnaf Odası Başkanı): Çok olumlu, takdir edilecek bir çağrı. İşletmecilerin, en kısa zamanda müracaat edeceğinden eminiz. Bu konuya kimse karşı değil. Yasal prosedür yerine gelmediği için sıkıntılar vardı. Umarım iskelelerin izin talebi Koruma Kurulu'nun onayından da geçer.
Bülent Tercan (Destination İzmir Sözcüsü): Valimizin açıklaması ve çağrısı, hepimizi çok mutlu etti. Bu yaklaşımı olumlu değerlendiriyorum. İşletme sahipleri de bu çağrıya uyacaktır. Derhal müracaatta bulunacaklarına inanıyorum. İnşaallah Ayayorgi'deki iskeleleri yasal zemine oturtacağız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayindirlika-muracat-edip-yasal-izin-alin_59527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!