Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

Baymak’ın Genel Müdürlük görevine Ülkü Özcan atandı. Çok uluslu işletmeler ve saygın Türk kuruluşlarında 25 yılı aşkın deneyime sahip olan Özcan, 1 Mayıs 2024 itibariyle Baymak Genel Müdürü olarak görevine başladı.

yapi.com.tr
Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

2013 yılında iklimlendirme sektöründe Avrupa’nın ilk üç şirketi arasında yer alan BDR Thermea Group bünyesine katılan Baymak, 55 yıllık tecrübesiyle enerji dönüşümüne öncülük ediyor. İstanbul’daki üretim tesisinde çevre dostu iklimlendirme cihazları üreten şirket; 600’ün üzerinde bayi, 2 bin 100’den fazla satış, 300’ün üzerinde de yetkili servis noktasına sahip ve 65 ülkeye ihracat yapıyor. Küresel rekabetin hızla değişen dinamiklerine, sürdürülebilir stratejileriyle uyum sağlayan şirket kurumsal güçlenmesini de devam ettiriyor. Bu kapsamda yapılan üst yönetim ataması ile birlikte Baymak’ın genel müdürlük görevini Ülkü Özcan üstlendi. 25 yıllık kariyerinde operasyonlar ve ticari faaliyetler de dahil olmak üzere pek çok alanda, görev aldığı şirketlerin kültürel dönüşümüne liderlik eden Özcan, 1 Mayıs 2024 tarihi itibariyle görevine başladı.

Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Özcan, prestijli ve çok uluslu işletmelerin yanı sıra saygın Türk kuruluşlarında da uluslararası kariyere sahip bir profesyonel. Kariyerine yapı malzemeleri sektöründe Lafarge ile başlayan Özcan, daha sonra dünyanın önde gelen markalarından biri olan Çimsa’da çalışmalarını sürdürdü. Çimsa’da CEO’luk görevine terfi eden Özcan, Türkiye’deki altı çimento fabrikası ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan iştiraklerinin organik ve inorganik büyümelerine liderlik etti. Ülkü Özcan son üç yıldır, enerji ve telekomünikasyon kabloları üretimi ve satışı alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olan Prysmian’da Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su olarak görev yaptı.

 

*

BDR Thermea Group Hakkında

İklimlendirme sektörünün üç dev şirketi olan Baxi Group, De Dietrich ve Remeha Group'un 2009 yılında güçlerini birleştirmesiyle kurulan Hollanda Merkezli BDR Thermea Group, 100'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Baxi, De  Dietrich, Remeha, Brötje, Chappee ve Türkiye'deki tüketicilerinin yakından tanıdığı Baymak markalarını bünyesinde bulunduran 7 bin 750 çalışanlı grup, dünyada 12 Ar-Ge ve 15 üretim merkezine sahip. Akıllı iklimlendirme çözümleri ile sürdürülebilir geleceği daha yakına getirmeyi hedefleyen BDR Thermea Group, 2023 yılında yüzde 15'lik büyüme ile 2.3 milyar Euro ciroya ulaşmış durumda. 

Baymak Hakkında

55 yıllık köklü bir geçmişe sahip Baymak, İstanbul’da toplam 60.000 metrekare alan üzerinde, iki üretim üssü ile faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olan Baymak’ın Türkiye genelinde, 600’ün üzerinde bayisi, 2100’den fazla satış noktası ve 300’ün üzerinde yetkili servis noktası bulunuyor. Yaklaşık 600 çalışanı ile her zaman ileri teknoloji ile üretim yapmayı hedefleyen Baymak, 2013 yılı itibariyle yüzde100 BDR Thermea Group şirketi haline gelmiş durumda. Baymak/BDR Thermea; ısıtma, soğutma, yenilenebilir enerji, su ısıtıcıları ve su teknolojisi kategorilerinde üretim, satış, ihracat ve ithalat yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baymakin-yeni-genel-muduru-ulku-ozcan-oldu_204694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!