Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bayraklı Sırtlarına Yeşil Alan Açılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı sırtlarında yeni bir rekreasyon alanı oluşturmak için kolları sıvadı. Birinci Derece Doğal SİT Alanı olduğu için İzmir 1 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun da onayı alınacak proje kapsamında kente, İnciraltı Kent Ormanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Yelki Rekreasyon Alanı gibi yepyeni bir yeşil

Yeni Asır Gazetesi
Bayraklı Sırtlarına Yeşil Alan Açılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı sırtlarında yeni bir rekreasyon alanı oluşturmak için kolları sıvadı. Birinci Derece Doğal SİT Alanı olduğu için İzmir 1 No'lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun da onayı alınacak proje kapsamında kente, İnciraltı Kent Ormanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı, Yelki Rekreasyon Alanı gibi yepyeni bir yeşil alan kazandırılacak.

Sıcak yaz akşamlarında ve hafta sonlarında piknik yapmak için Meles Deltası ile Turgut Özal Rekreasyon Alanı'na giden Bayraklılar, proje hayata geçirildiğinde İzmir manzarası eşliğinde yeni mekanlarında çaylarını yudumlayabilecek.

294 dönüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı sırtlarında bulunan 75. Yıl ve Cengizhan mahallelerinin sınırları içinde kalan yaklaşık 294 bin 414 metrekarelik alanda yürüyüş yolları, piknik alanları, spor alanları ve çocuk oyun alanları yaratacak. Söz konusu alan içinde bulunan futbol sahası bakımdan geçirilecek, kullanılamaz durumdaki soyunma odaları yenilenecek. Alana bir de, beldelere yapılan çok amaçlı spor salonu da inşa edilecek. Böylece semt sakinleri, düğün, sünnet, tiyatro gibi sosyal etkinliklerini bu salonda gerçekleştirebilecek.

Vatandaşlar, rekreasyon alanının çeşitli yerlerine yerleştirilecek aletler sayesinde spor yapabilecek. Gençlere basketbol ve voleybol sahaları açılacak. Kafeterya ve seyir terasları oluşturulacak. Halı saha ve 2 tenis kortu, açık tribün ve 255 araçlık otopark da projede yer alıyor.  Rekreasyon alanındaki bitki örtüsü, dikilecek yeni ağaçlarla zenginleştirilecek. Yürüyüş yolu, 1860 metre uzunluğunda hazırlanacak. Oturma grupları ve ışıklandırma sistemleri ile alan, göz kamaştıracak. Alanın 257 bin 234 metrerakelik bölümünün yeşil alan olarak değerlendirileceği, kapalı alanların da 3 bin 43 metrekareyle sınırlı kalacağı ifade edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayrakli-sirtlarina-yesil-alan-acilacak_64336.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!