Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bayrampaşa Kaymakamlık Binası Riskli Yapı Çıktı

İstanbul'daki Bayrampaşa Kaymakamlık binasının riskli yapı olduğu ortaya çıktı. 1 Temmuz 2019 tarihinde riskli yapı raporu verilen Bayrampaşa Kaymakamlık binasının yıkılıp yeniden yapılması için İBB tarafından hazırlanan imar planı değişikliği oybirliği ile kabul edildi.

yapi.com.tr
1 Bayrampaşa Kaymakamlık Binası Riskli Yapı Çıktı

İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi tarafından 1 Temmuz 2019’da “Bayrampaşa Kaymakamlık binası depremsellik analizi” raporu hazırlandı. Raporda, “Yapılan test, inceleme ve tamamlanan analizlerden elde edilen bulgulara göre yapıların yıkılıp yeniden yapılması” önerildi.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; riskli olduğu ortaya çıkan kaymakamlık binası için İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Rehberlik Denetim Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda Bayrampaşa Belediye Başkanlığı, üst ölçekli plan düzenlemesi yapılması için İBB’ye yazı yazdı.

Talepte Bayrampaşa Topçular Mahallesi’nde 9 bin 421 metrekare parsel üzerindeki kaymakamlık binasının yıkılıp yerine Hükümet Konağı yapılmasının planladığı, hükümet konakları için 18 -22 bin metrekare aralığında alana ihtiyaç duyulduğu belirtilerek mevcut alanın yetersiz olduğu belirtildi. Yapılan plan çalışması ile kaymakamlık binasının bulunduğu parselin bitişiğindeki Bayrampaşa Belediyesi’ne ait parselin bir kısmı yeni hükümet konağına dahil edildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunda, Bayrampaşa Kaymakamlığı’nın riskli yapı olarak belirlenmesi ve yıkılıp yeniden yapılması için kamu yararı uyarınca hazırlanan plan değişikliğinin uygun olduğuna karar verildi. Rapor İBB Meclisi’nde oybirliği ile kabul edildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bayrampasa-kaymakamlik-binasi-riskli-yapi-cikti_179094.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Bayrampaşa Kaymakamlık binası kaç yıllık bina, 7500 m2 az bir alan değil. Bu bina 25 yaşın altında ise bunun adına israf denir. Acaba bu durum sorgulandı mı? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!