Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Baz Savaşçısına Hakaret Davası

Baz istasyonlarının kaldırılması için büyük mücadele veren CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Gökçe’ye, binasına baz istasyonu kurulmasına izin veren Gıyasettin Aydemir tarafından hakaret davası açıldı.

Hürriyet Gazetesi
Baz Savaşçısına Hakaret Davası

Baz istasyonlarının kaldırılması için büyük mücadele veren CHP’li Meclis Üyesi Mehmet Gökçe’ye, binasına baz istasyonu kurulmasına izin veren Gıyasettin Aydemir tarafından hakaret davası açıldı.

İnsan sağlığını olumsuz etkilediği, kansere yol açtığı idda edilen baz istasyonlarına karşı yapılan eylemlere destek veren, halkı bu konuda bilinçlendiren, sokak sokak gezip baz istasyoranı tespit eden Konak Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gökçe’nin başı derde girdi. Oturduğu Gültepe semtinde, sokağında bulunan bir binanın tepesine kurulan baz istasyona karşı imza toplayan Gökçe’ye, baz istasyonu kurulmasına izin veren bina sahibi Giyasettin Aydemir tarafından, kendisine hakarette bulunduğu gerekçesiyle dava açıldı.

Önerge kabul edildi

Baz istasyonlarıa karşı verdi mücadaleyi demokratik yollarla yaptığını ve bu konuda mağdur olan herkesin desteğini aldığını belirten Gökçe, “Beni bu uğurda hiç kimse yıldıramaz. Konak Belediye Meclisi’nde baz istasyonlarıyla ilgili verdiğiğim meclis önergesi kabul edildi” dedi.

Çalıştay düzenlenecek

Gökçe, “Meclisten yeni kurulacak GSM baz istasyonları ile ilgili yer tespiti konusunda konut, eğitim, sağlık kurumları ve ibadethaneler gibi, insanların toplu bulundukları yerlerden uzak olabilecek yerlere kurulması kararı alındı. Mevcut baz İstasyonlarının da belirtilen yerlerden uzak ve insan sağlığını etkelemeyecek mesafeye kaydırılması, denetiminde belediyelerin de yetkili kılınması konusunda karar alındı. Türkiye Belediyeler Birliği de ekim ayında, baz istasyonlarının insan sağlığına olan zararları konusunda yaşanan tartışmalar nedeniyle, çalıştay düzenleyecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baz-savascisina-hakaret-davasi_72336.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!