Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bazı Meslek Gruplarına İnceleme Başlatılacak

Meslek gruplarının rehbere uygun olmadığına dair şikayet üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygun bulunması halinde inceleme başlatılacak.

yapi.com.tr/AA
Bazı Meslek Gruplarına İnceleme Başlatılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret Borsalarında Mesleklerin Gruplandırılması Hakkında Yönetmelikte Deği̇şi̇kli̇k Yapılmasına Dai̇r Yönetmeli̇k, Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, meslek gruplarının rehbere uygun olmadığına dair şikayet üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygun bulunması halinde TOBB tarafından inceleme başlatılacak. İncelemede ilgili borsa yönetim kurulundan meslek gruplarının yapısı ve olası değişikliklere ilişkin rapor istenecek. Söz konusu rapor, 15 gün içinde hazırlanıp TOBB'a teslim edilecek.

Borsanın süresi içinde gönderilen raporu ve TOBB tarafından yapılan incelemeler sonucunda yeniden düzenlenen meslek grupları, Birlik tarafından doğrudan uygulanmak üzere ilgili borsaya bildirilecek. Bu değişiklikler TOBB'un ve ilgili borsanın web sitelerinde yayınlanarak, ilanen tebliğ edilecek.

TOBB tarafından bu yapılan meslek grubu değişiklikleri hakkında ilgili fıkrada düzenlenen altı aylık süre dikkate alınmayacak ve bu değişiklikler ilk genel seçimlerde uygulanacak.   

ETİKETLER: TOBB
http://www.yapi.com.tr/haberler/bazi-meslek-gruplarina-inceleme-baslatilacak_157434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!