Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BEDAŞ, 25 Mart'ta Işıklarını Söndürecek

Küresel iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için yapılan Dünya Saati uygulaması kapsamında BEDAŞ, 25 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30 ile 21.30 arasında tüm dünyayla eşzamanlı olarak 36 işletme binasının ışıklarını söndürecek.

yapi.com.tr
BEDAŞ, 25 Mart'ta Işıklarını Söndürecek

2007 yılında Avusturalya’da başlayan Dünya Saati etkinliği, bu yıl 10’uncu kez düzenleniyor. Uygulamayla bu yıl, iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgelerden biri olan Akdeniz Havzası’nın küresel gündeme taşınması hedefleniyor. İklim değişikliğinin etkilerine karşı Akdeniz ormanlarının biyolojik çeşitliliği ile birlikte varlığını sürdürmesine çalışılan proje kapsamında kentleri ve ülkeleri temsil eden anıtsal yapılar başta olmak üzere hemen hemen her şehirde binlerce bina bu eyleme katılıyor.

 BEDAŞBEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit

İklim değişikliğinin günümüzün en büyük sorunlarından biri olduğuna işaret eden BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin görevi. Bu sorunu tüm dünyanın gündemine taşıyan Dünya Saati uygulamasına kurum olarak destek vermeyi çok önemsiyoruz. 36 işletmemiz ile 25 Mart gecesi ışıklarımızı 1 saat boyunca daha iyi bir dünya için söndüreceğiz” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıllarda; İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Sultanahmet Cami ve Ortaköy Camii gibi anıtsal yapılar; İzmir Saat Kulesi, valilikler, belediyeler ve özel sektör şirketleri destek vermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bedas-25-martta-isiklarini-sondurecek_157366.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!