Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bedava Ampulde Dinlenme Paniği

Enerji tasarrufunu sağlamak ve vatandaşlarda enerji tasarrufu bilincini oluşturmak amacıyla Başbakanlık ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Enerji Verimliliği (EN-VER)" projesi kapsamında Şırnak'ta düzenlenen tanıtım toplantısı, halk arasında dolaşan ve paniğe neden olan söylentileri ortaya çıkardı.

Sabah Gazetesi
Bedava Ampulde Dinlenme Paniği

Enerji tasarrufunu sağlamak ve vatandaşlarda enerji tasarrufu bilincini oluşturmak amacıyla Başbakanlık ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Enerji Verimliliği (EN-VER)" projesi kapsamında Şırnak'ta düzenlenen tanıtım toplantısı, halk arasında dolaşan ve paniğe neden olan söylentileri ortaya çıkardı. Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş tanıtım toplantısında öğrenciler aracılığı ile evlere girecek bu ampuller sayesinde sağlanacak enerji tasarrufundan söz etti.

Şırnak Esnaf ve Sanatkâr Odaları Başkanı Süleyman Seven, "Sayın Valim, enerji tasarrufu için öğrencilere dağıtılan ampullerin içinde dinleme cihazı bulunduğu söyleniyor. Bu doğru mudur? Buna bir açıklık getirirseniz seviniriz" dedi. Soru karşısında önce şaşıran Vali yardımcısı, "Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Bu dedikodudan ibaret olup, bazı vatandaşların uydurmalarıdır" dedi. Seven de, "Kampanyaya destek olmak için ben de bu görevde yer aldım. Ampulleri inceledim. Olumsuz bulguya rastlamadım. Şüphelenecek bir şey yok. Bizzat kendim tasarruflu ampulleri evimde kullanıyorum" diye konuştu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bedava-ampulde-dinlenme-panigi_65614.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!