Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Bedelini Ödetirim'

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, gazetemizin dünkü sayısında yer alan Yıldız Sarayı'ndaki bazı eserlerin hurdacıya satıldığı haberiyle ilgili "Herhangi bir görevli tarihi eseri hurdacıya satma gibi bir gaflette bulunursa bunun cezasını ağır öder" dedi.

Sabah Gazetesi
'Bedelini Ödetirim'

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, gazetemizin dünkü sayısında yer alan Yıldız Sarayı'ndaki bazı eserlerin hurdacıya satıldığı haberiyle ilgili "Herhangi bir görevli tarihi eseri hurdacıya satma gibi bir gaflette bulunursa bunun cezasını ağır öder" dedi. 14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-EMITT 2010', Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nin açılışına katılan Bakan Günay, fuar ziyareti sırasında bir gazetecinin sorusu üzerine şöyle konuştu:

"Yıldız Sarayı'nda tadilat sırasında ortaya çıkan bazı hurda malzemeler satılırken, satılmaması gereken bazı malzemelerin bunlar arasına karıştığı iddiası var. Bunları müfettişler aracılığıyla izliyoruz. Eğer bir memurun gerçekten bir ihmali veya kasta benzer bir davranışı çıkarsa, bedelini ağır ödeyecektir, bunu herkes bilsin. Herhangi bir görevli tarihi eseri hurdacıya satma gibi bir gaflette bulunursa bunun cezasını ağır öder, bedelini ağır ödetirim.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/bedelini-odetirim_76568.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!