Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediyeden Metro Açıklaması

Büyükşehir Belediyesi Radikal’in önceki gün ‘Bir İstanbul komedisi. Metro niye üç parça’ başlığıyla manşetine taşıdığı haberle ilgili açıklama yaptı. Haberde metro araçlarının markaları birbirinden farklı olduğu için sinyalizasyon uyumu gerektiği, bunun projede gecikmeye yol açtığı yer aldı. Açıklamadaysa metroda sinyalizasyonun ‘zaten’

Radikal Gazetesi
Belediyeden Metro Açıklaması

Büyükşehir Belediyesi Radikal’in önceki gün ‘Bir İstanbul komedisi. Metro niye üç parça’ başlığıyla manşetine taşıdığı haberle ilgili açıklama yaptı. Haberde metro araçlarının markaları birbirinden farklı olduğu için sinyalizasyon uyumu gerektiği, bunun projede gecikmeye yol açtığı yer aldı. Açıklamadaysa metroda sinyalizasyonun ‘zaten’ yenileneceği belirtildi:

“Metroda ‘sinyalizasyon’ tüm araçları kontrol ve kumanda eden sistemdir. Sisteme yeni eklenen her vagon ancak sinyal sisteminin gerekli ekipman monte edildikten sonra test edilerek sisteme entegre edebilmektedir. Şu anda metro sistemimizde mevcut olan eski sinyalizasyon versiyonu yerine metro için dünyada geçerli olan en son teknolojiye sahip yeni versiyonlu sinyalizasyon sistemi devreye alınmaktadır. Bu nedenle yeni açılan kısımlarda sinyalizasyon sisteminin eskinin devamı ve uzantısı olması değil, eski ve yeni hatların tümünün yeni versiyon yapılmasına karar verilmiştir. Bu nedenle de belirli bir dönüşüm süreci gerekmektedir.  Mevcutta sadece 32 vagon varken yapılan yeni sinyalizasyonla buna 92 vagon daha eklenerek kapasitenin dört katına çıkması mümkün hale getirilmektedir. Ayrıca sinyal sistemi de yenilenerek yolcu daha fazla artarsa yeni hat yapmak yerine araç sıklığını artırarak ka-pasiteyi artırmanın imkânı oluşturulmaktadır. Tüm bunlar entegrasyon sürecinin adımlarıdır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyeden-metro-aciklamasi_70569.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!