Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediyenin Alımlarında Ankara Öncelikli Olacak

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, "Bizim yönetimimizde Büyükşehir Belediyesi hemşehricilik yapacaktır. Bunun anlamı belediyenin satın alacağı mal ve hizmetlerde Ankara’nın üreticilerine öncelik vermesidir" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Belediyenin Alımlarında Ankara Öncelikli Olacak

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, "Bizim yönetimimizde Büyükşehir Belediyesi hemşehricilik yapacaktır. Bunun anlamı belediyenin satın alacağı mal ve hizmetlerde Ankara’nın üreticilerine öncelik vermesidir" dedi.

Karayalçın, Kazan Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin düzenlediği toplantıya katıldı. Ankara’daki sanayiyi hep izlemeye çalıştığını ifade eden Karayalçın, son yıllarda Ankara’daki sanayileşmeden son derece memnuniyet duyduğunu söyledi. Karayalçın, son 20 yılda sanayi sektörünün büyük bir atılım yaptığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bugün Ankara’da sanayi tartışmasız bir şekilde Türkiye’de ikinci sıraya oturmuştur. Bu kuşkusuz Ankaralı sanayicilerin girişimci gücünü göstermektedir. Sanayi ve ticari etkinliklerin mali sektör tarafından desteklenmesi gerekmektedir. Eğer başkentimiz böyle bir gelişmişlik düzeyine gelmişse finansman merkezinin İstanbul’a taşınması kabul edilmemelidir. Devlet bankalarının da İstanbul’a taşınması doğru değildir."

Murat Karayalçın, belediyelerin sanayicilerden ayrı karar alamayacağını, plan yapamayacağını, yapmaması gerektiğini ifade ederek, "Sanayi sektörünü çok önemseyen bir siyasetçiyim. Sanayici değilim ama bu sektördeki gelişmeleri de izlemeye çalışıyorum. Bizim için istihdamın yaratılması yaşamsal derece de önemlidir. Bu nedenle sizinle iş birliği yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin bazı uygulamalarını da eleştiren Karayalçın, şunları kaydetti:

"Biz doğalgazı ticarileştiren, metroyu ancak Ulaştırma Bakanlığı yapar diyen, su sorununu DSİ aracılığıyla çözmeye çalışan ama konu organize sanayi bölgelerine geldiğinde bu 'sizin yetkinizde değil' diye sanayicilere karşı çıkan bir yönetim anlayışını asla benimsemiyoruz. Sanayicilerimizin organize sanayi bölgeleri kurarak yönetmelerini saygıyla karşılarız. Sanayicilerimize başımızın üzerinde yerleri vardır. Ankara Büyükşehir Belediyesi hemşehricilik yapacaktır. Bizim yönetimimizde Büyükşehir belediyesi Ankara bölgeciliği yapacaktır. Bunun anlamı belediyenin satın alacağı mal ve hizmetlerde Ankara’nın üreticilerine öncelik vermesi demektir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyenin-alimlarinda-ankara-oncelikli-olacak_67049.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!