Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Belediyeye Yargıdan Ders

Rant ilişkileri ve su havzalarına yapılan inşaatlarla gündeme gelen ve İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınan Ümraniye’ye bağlı AKP’li Yenidoğan Beldesi Belediye Başkanı Hakan Örüng yerine “usulsüz olarak” göreve gelen AKP’li başkan Hilmi Kaplan da yargı kararıyla koltuğunu kaybetti.

Cumhuriyet GazetesiRant ilişkileri ve su havzalarına yapılan inşaatlarla gündeme gelen ve İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınan Ümraniye’ye bağlı AKP’li Yenidoğan Beldesi Belediye Başkanı Hakan Örüng yerine “usulsüz olarak” göreve gelen AKP’li başkan Hilmi Kaplan da yargı kararıyla koltuğunu kaybetti. 9. İdare Mahkemesi’nin “Koltukta oturması usule uygun değil” kararına karşı, Kaplan’ın bir üst makam olan Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurusu sonuçlandı. Mahkeme, Kaplan’ın seçimini hukuka aykırı buldu.

Gelişmeleri takip eden CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, İstanbul’un su havzalarına inşaat yapıldığı ve kaçak inşaatlara göz yumulduğu için AKP’li iki belediyecinin görevden alındığını anımsatarak, “İçişleri Bakanlığı’nın yönetmelikleri, yeni başkanın nasıl seçileceğini gösteriyor. AKP ise buna uymak istemiyor. AKP kararı hazmedecek” diye konuştu. Yenidoğan’da önümüzdeki günlerde yeniden belediye başkanlığı seçimi yapılacak, Belediye Meclis üyeleri, yeni başkanı seçmek için sandığa gidecek. AKP İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun ve başbakan yardımcısı Hayati Yazıcı’nın yeğenlerinin, yeni başkanın AKP’li olması için kulis çalışmaları yürüttükleri öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediyeye-yargidan-ders_62044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!