Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ben Ofluyum ve Tanrı ile Kontratım Uzun

Ali Ağaoğlu son günlerin en çok konuşulan isimlerinden. Yakında bir televizyon programı yapması bile olası. Rahat bir adam Ağaoğlu. Aynı zamanda inatçı ve hırslı. Yoğun çalışıyor. Zenginliğini de özel hayatını da saklamıyor. Milyon dolarlık arabaları seviyor, genç kadınlardan hoşlanıyor. Diğer zenginlerden farklı olduğunu düşünüyor...

Cumhuriyet Dergi
Ben Ofluyum ve Tanrı ile Kontratım Uzun

Ali Ağaoğlu, bu ismi biliyorduk, ama son birkaç haftadır her kanalda reklam filmini izledikçe daha bir yer etti zihnimizde. Billboard’lar ve gazeteler de cabası. Hatta radyolarda bile onun sesi var. Nedeni; İstanbul Ayazma’da, Olimpiyat Stadı’nın yanında başlayan son projesi “My World Europe”. Ağaoğlu, “Herkes iyi yaşamayı hak ediyor” sloganıyla, “10 bin TL peşin, daire senin” diyor reklamda. Bir anda farklı bir şöhret kapısını açan Ağaoğlu’na şimdi reklam ve oyunculuk teklifleri yağıyor. ABD’nin emlak kralı Donald Trump da kendi reklamlarında oynamıştı. Ağaoğlu bu benzetmeye pek sıcak bakmıyor olsa da markasının yüzü olduğu gerçek. Ali Ağaoğlu’na bu yüzden “Oflu Trump” denmesi kaçınılmaz.

Biz de onunla buluştuk. Rahat bir adam. Dobra dobra konuşuyor, çekinmiyor. Eleştirilere açık, sinirlenmesi zor gibi. Kolektif çalışmaya inanıyor, başarısının da buradan geldiğini söylüyor. Aynı zamanda inatçı ve hırslı. Rakiplerinin başarısı onun için de başarı demek. Kaybetmeyi de biliyor. Yoğun çalışıyor, hatta çalışarak dinlenenlerden. Zenginliğini de özel hayatını da saklamıyor. Milyon dolarlık arabaları seviyor, genç kadınlardan hoşlanıyor. Diğer zenginlerden farklı olduğunu düşünüyor, “Ben halkım, herkestenim” diyor, “o yüzden zenginim diye kimse benden nefret etmez.”

- Son dönemde bir “rock yıldızı” kadar popülersiniz. Herkesin sizin hakkınızda bir yorumu var. Reklama çıkmak için niye bu kadar geç kaldınız ya da şimdi niye çıktınız?

- Hayatım boyunca olduğum gibi göründüm. Her şeyimle ortadayım. Bunu eleştiren de var takdir eden de. Bu proje ise benim için çok önemli. Daha önce on binlerce konut yaptım ama buna ayrı inanıyorum. Belki de en iddialı projem. Reklam ajansından böyle bir teklifle gelince, “Neden olmasın?” dedim. Elbette hemen para istedim. Üç istedim, birini verdiler. Onu da eğitime yatırdım. Türkiye'de insanlar birbirinin gırtlağını sıkarken bu reklamla bir ferahlık getirdiğimi düşünüyorum. Çünkü umutlu ve gülümseyen bir iş yaptık. Yönetmen Sinan Çetin de söylediğine göre en kolay filmini çekti.

- Televizyona transfer olabilirsiniz belki. İzleneceğiniz kesin.

- Çok teklif var. “Tamamen duygusuna” bakarız bu işlerin artık. Dedim ya ben eğitim gönüllüsü bir insanım, cehaletten çok korkuyorum. Bu kadar genç nüfusumuz var, onları eğitirsek ihya oluruz, aksi takdirde bir saatli bombamız olur. O yüzden gelen en yüksek teklifleri kabul edip hepsini eğitime yatırmak istiyorum.

- Reklam kampanyanız başarılı, orası kesin. İki haftalık bir dönemde konutların çok büyük çoğunluğu satıldı. İnsanlar sabahın köründe kuyruğa giriyor. Nedir bu işin sırrı?

- Türk ekonomisine çok güveniyorum. Çünkü genç, dinamik ve üreten bir ekonomi. Şu anda My World Europe’un satış ofislerinde insanlar sabah 6’da kuyruğa giriyor, işlemler gece 12’ye kadar devam ediyor. İki haftada 3 bin 100 konutun 2 bin tanesinin satış sözleşmesini yaptık. Bu işin sırrı güven. Çünkü biz verdiğimiz her sözü tuttuk. Ben hiçbir işi yarım bırakmadım ve arkamdan kötü söz söyletmedim. Aslında herkes kendini çok sever, kimse bizi kendinden daha çok sevmez. Demek istediğim insanlar kazanacaklarından, zarar etmeyeceklerinden eminler, bu yüzden her şey bu kadar hızlı ilerliyor. Konutları aldığı paranın altına satan yoktur, varsa bana gelsin! Doğru fiyat, doğru ödeme koşullarıyla yani kiranın biraz üstünde bir ödeme koşuluyla konut sahibi olma fikri zaten çok cazip.

- Türkiye’deki konut inşaatını en iyi bilen insanlardan birisiniz. Bu topraklardaki aileler ne istiyor?

- Kimsenin iş garantisi olmadığı için herkesin konuta bakışı farklı. “İşsiz de kalsam bir sığınağım olsun” anlayışı yaygın. Türkiye’de geleceğiyle ilgili kimsenin garantisi yok. Ama “evim olursa nasıl olsa yaşarım” mantığı var. Yani ev, sigorta. Böyle olunca konut ödemeleri de en istikrarlı ödemeler oluyor. Konut borcu ödememe konusunda Türkiye listenin sonunda. 2000'li yıllardan sonra konuta bakış biraz değişti. Başını sokacak bir evden öte bir yaşam biçimi ve rahatlık aranmaya başladı. Özellikle büyük şehirlerde insanlar trafikte kaybettiği kadar zamanı evde çocuğuna ayıramıyor. Bizim evlerimizde aileyle geçirilecek zamanı arttırmak hep ilk hedefimiz oldu.

- Siteler, korunaklı bir yaşam. Tüm bunlar insanları sokaktan ve mahallenin samimi ortamından uzaklaştırmıyor mu?

- Biz mahalle kültürü ile sokakta büyüdük. Şimdi çocuğunu sokağa çıkaramazsın. İşte bu yüzden site türü yaşam çocukların güven içinde sokakta yaşaması için uygun ortamı sağlıyor. Eleştirilebilir ama gerçek bu. Apartmanlarda bilgisayar başında “salon çocuğu” olmak da var. Bizim projelerimizin yüzde 80’inden fazlası çocuklu ailelerin tercihi. Demek ki anlatmak istediğimizi anlatmayı başarmışız. Bir de deprem tehdidi var. İstanbul’daki binaların yüzde 70’i depreme karşı güvenli değil. Tüm bu sebeplerden bize olan talep artıyor. Ulaşım için yapılan projeler de arttıkça her şey yoluna giriyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ben-ofluyum-ve-tanri-ile-kontratim-uzun_83105.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!