Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Benim Mahallem, Çanakkaleli Gençlerin Geleceğine Işık Tutuyor

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV iş birliğiyle hayata geçirdiği ve gençlerin meslek alanlarını yakından tanımalarına fırsat tanıyan ‘Benim Mesleğim Senin Seçimin’ grup çalışmaları tamamlandı.

yapi.com.tr
Benim Mahallem, Çanakkaleli Gençlerin Geleceğine Işık Tutuyor

Akçansa’nın ‘Benim Mahallem Projesi’ ilk ve orta öğrenim gören çocukların ardından lise öğrencileri ile buluştu. İlk olarak İstanbul’da başlayan ve üç yıl devam eden proje ile bugüne kadar 30 binden fazla öğrenci, öğretmen ve ebeveyne eğitimler verildi. 2019 yılında ise Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle hayata geçen Benim Mesleğim Senin Seçimin projesi ile Çanakkale’de 10 okul dolaşılarak yaklaşık 1000 öğrenciye ulaşıldı.

Benim Mesleğim Senin Seçimin projesi ile öğrencilerin kendileri ile ilgili iç görü kazanacakları, meslek alanlarını tanıyacakları grup çalışmaları gerçekleşti. Program kapsamında 10 ve 11. sınıf öğrencileri dikkat ve konsantrasyon becerilerini artırmayı amaçlayan imgeleme çalışması ve kendilik algılarını geliştirmeye yönelik kutu oyunu sayesinde yeteneklerini keşfetme fırsatı buldu.

TOÇEV’in uzman psikologları gençlere meslek yönelim testleri uygularken, Akçansa çalışanları da gönüllü olarak mesleki deneyimlerini gençlerle paylaştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/benim-mahallem-canakkaleli-genclerin-gelecegine-isik-tutuyor_173226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!