Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beşiktaş' ın Mimar Belediye Başkanı İsmail Ünal Projelerini Sundu...

Beşiktaş Belediye Başkanı Mimar İsmail Ünal öncelikli projeleri hakkında bilgi verdi: "Riskli bölgelerde bulunan konutların deprem testlerini b

yapitr.com
Beşiktaş' ın Mimar Belediye Başkanı İsmail Ünal Projelerini Sundu...

b>Beşiktaş Belediye Başkanı Mimar İsmail Ünal öncelikli projeleri hakkında bilgi verdi: "Riskli bölgelerde bulunan konutların deprem testlerini belediye yapacak, otopark sorunu çözülecek, Ortaköy kültür-sanat yuvası olacak."

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal,hizmeti yürüme mesafesine indireceğini, seçim programında olmayan projeler ve kentsel dönüşüm projelerinde bölge halkının görüşlerini alacak referandumlar yapacağını söyledi. Ünal hedefini, Beşiktaş'ı dünya markası yapmak olarak belirlediğini sözlerine ekledi.

Ünal'ın projeleri şöyle:

*Ihlamur ve Karanfilköy gibi riski yüksek olan bölgelerde tüm konutların deprem testleri, güçlendirme projeleri belediye tarafından yaptırılacak, iyileştirme için gerekli finansman desteği sağlanacak.

*Her mahalle sakinine otopark pulu verilecek, parkta öncelik sağlanacak. Uygun yerlerde kamulaştırmayla otoparklar yapılacak.

*Beş saniye de yanıt veren Acil Arama Servisi devreye girecek, en geç 7.5 dakikada ambulans ve kriz güvenlik ekipleri kapınıza gelecek.

*Her mahallede kurulacak semt konaklarında, gençlik, aile ve kadın korunlarıyla ilgili aile hekimi, çalışan aile çocukları için kreş, psikolog ve pedagog yer alacak.

*Kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10 metrekareye çıkacak, öncelikle talep edenlerden başlayarak binaların arka bahçeleri çocuk parkı, spor alanları ve aktif yeşil alanlar olarak düzenlenecek.

*Başkan yardımcılarından biri kadın olacak. Bu, kadınların sorunlarıyla birebir ilgilenilip çözülebilmesi açısından çok yararlı olacak.

*Uluslararası festival

*Beşiktaş meydanı için yapılmış olan ve uygulanma olasılığı olmayan projeler yerine gerçekçi ve Beşiktaş'a yakışan bir tasarım projesi.

*Seçim programında yer almayan konularda yapılacak yatırımlar için referandum yaparak Beşiktaşlıların onayı alınacak.

*Arnavutköy'deki boş ahşap binalar, koruma kuruluyla işbirliği yapılarak işlevsel hale getirilecek.

*Üç dinin buluşma noktası Ortaköy'de her yıl uluslararası bir festival düzenlenecek, bu bölge kültür ve sanat yuvası olacak.

Özgeçmiş: 1952 yılında Antalya'da doğdu. 1971 yılında Pertevniyal Lisesi'ni bitirdikten sonra 1977 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Art Ltd. Şti'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan ÜNAL, Mimarlar Odası üyesidir. 1988-1998 yılları arasında Beşiktaşlılar Cemiyeti Başkanlığı görevinde bulunan ÜNAL, 1992-1994 yılları arasında BJK Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. 2002 yılından beri BJK Genel Sekreterliği görevini sürdüren ÜNAL, evli ve 2 çocuk babasıdır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/besiktas-in-mimar-belediye-baskani-ismail-unal-projelerini-sundu-_10447.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!