Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beşiktaş'ı Kilitleyen Adam

SSK'nın Beşiktaş'ta bina yapmak istediği yere Büyükşehir izin vermedi. Araziyi alan Vedat Aşçı ise emsal artışıyla birlikte izni aldı. Beşiktaş Belediyesi de dava açtı.

Sabah Gazetesi /Erhan ÖZTÜRKimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\haber\55602.jpg" align="left" hspace=5 vspace=5>İstanbul'da 7.5 dönümlük SSK arazisi için Büyükşehir ile Beşiktaş Belediyesi arasındaki anlaşmazlık yargıya taşındı. 42 milyon YTL'ye Astaş Gayrimenkul'e satılan ve ardından emsal artışı yapılarak değerinin 10 katı rant sağladığı ileri sürülen Maçka'daki SSK arsası için kavga sürüyor.

Binlik planları onaylanmadığı için bir yıldır çivi çakamayan Beşiktaş Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı'nın yürütmesinin durdurulması için mahkemeye başvurdu.

42 Milyon YTL
Sosyal Sigortalar Kurumu, Vişnezade'deki 7.5 dönüm arazisi için "Ticaret ve katlı otopark" talebiyle 2005 yılında emsal artışı istedi. Büyükşehir, bölgede yoğunluk artışı olacağı için değişiklik talebini kabul etmedi. SSK'nın talebi belediye meclisinde bekletilirken arsa 42 milyon YTL'ye Vedat Aşçı'nın Astaş
Gayrimenkul şirketine satıldı.

Bu arada Beşiktaş Belediyesi, ilçenin 1/1000 planlarını satıştan önce kendi meclisinden geçirerek onay için Büyükşehir'e gönderdi. Arazinin Astaş Gayrimenkul'e satılmasından sonra emsal artışının yapılarak 1/5 binlik planlara işlenip, ilçenin yaptığı 1/binlik planlara konulmak istenmesi Beşiktaş Belediyesi'nin itirazına neden oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/besiktasi-kilitleyen-adam_55602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!