Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Beşyıldız-Yuvataş Yıldızı Parlayan Kurtköy'de Yeni Projeye Başlıyor

Beşyıldız-Yuvataş İnşaat ortaklığı, özel sektör ve kamu yatırımlarının hızla devam ettiği İstanbul'un yeni gelişme merkezlerinden Kurtköy'e odaklandı. Kurtköy'deki ilk projeleri AlizePark Evleri'nde 120 dairenin 100'ünü 4 ayda satan ortaklık, yeni bir projeye daha start verdi.

Referans Gazetesi
Beşyıldız-Yuvataş Yıldızı Parlayan Kurtköy'de Yeni Projeye Başlıyor

Beşyıldız-Yuvataş İnşaat ortaklığı, özel sektör ve kamu yatırımlarının hızla devam ettiği İstanbul'un yeni gelişme merkezlerinden Kurtköy'e odaklandı. Kurtköy'deki ilk projeleri AlizePark Evleri'nde 120 dairenin 100'ünü 4 ayda satan ortaklık, yeni bir projeye daha start verdi. İlk projeleri AlizePark Evleri'nin Ağustos 2009'da teslim edileceğini ifade eden Beşyıldız Yuvataş Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, ikinci projeye yine Kurtköy'de kendilerine ait 25 bin metrekarelik arsa üzerinde başlayacaklarını söyledi.

İlk projede daire alanların yüzde 70'inin yaşama amaçlı aldığına dikkat çeken Ervardar, Kurtköy'ün ciddi bir yatırım bölgesi olduğundan hareketle, yeni yapacakları projede yatırımcılara yönelik daire seçeneklerine de ağırlık vereceklerini kaydetti. Ervardar, projenin mimari çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Ervardar, 450 konutun yer alacağı yeni projeye yılbaşında başlayacaklarını belirtti.
    
Fiyatlar ışık hızıyla artıyor

Kurtköy'de özel sektörün ve kamunun çok ciddi yatırımları bulunduğunu hatırlatan Ervardar, şöyle konuştu: "Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan geçen yıl 5 milyon 200 bin kişi uçtu. Bu sayının ilk hedefte 17 milyona, sonrasında da 25 milyona çıkartılması hedefleniyor. Havaalanının bölgeye kazandırdığı ciddi bir yoğunluk var. Avrupa'nın en iddialı outlet merkezi Kurtköy'de açıldı ve İstanbul'un en büyük fuar alanlarından biri burada inşa ediliyor. Kurtköy'ün önemli bir alışveriş turizmi merkezi olması bekleniyor. Özellikle Kurtköy Yenişehir bölgesinin tüm altyapısı çözümlenmiş durumda. Bir çok üniversite ve eğitim kurumu Kurtköy'e geliyor. Bölgenin üniversiteler merkezi olması buradaki emlak hareketliliğini de artırıyor. Tüm bu özellikler, Kurtköy'ü yatırımlar açısından cazip kılıyor."

Ervardar, bundan 2.5 yıl önce metrekaresi 100 dolara satılan bir arsanın değerinin bugün 600 dolara çıktığına dikkat çekti. Bu fiyatlar üzerinden dahi arsa yatırımlarının devam ettiğini ifade eden Ervardar, "Bu fiyatların bile baz fiyatlar olduğu düşünülüyor ve arsaların prim yapacağı düşüncesiyle alımlar hızlı bir şekilde devam ediyor. Fiyat artışı talepten dolayı ışık hızında" diye konuştu. Ervardar, ilk projeleri olan AlizePark Evleri'nde de ilk fiyatların üzerinden yüzde 15'lik bir artış yaşandığını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/besyildiz-yuvatas-yildizi-parlayan-kurtkoyde-yeni-projeye-basliyor_63947.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!