Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beton Yollar Hayata Geçiyor

Asfalt yollara alternatif olarak tasarlanan beton yolların ilki tamamlanma aşamasında. Afyon-İşçehisar arasındaki beton yol, gelecek ay hizmete gir

NTV-MSNBCb>Asfalt yollara alternatif olarak tasarlanan beton yolların ilki tamamlanma aşamasında. Afyon-İşçehisar arasındaki beton yol, gelecek ay hizmete girecek.
Asfalt yollara alternatif olarak gündeme getirilen beton yol uygulama projelerinin ilki tamamlanmak üzere. Karayolları Genel Müdürlüğü ile Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından bir süre önce yapılan anlaşma çerçevesinde, Türkiye’nin ilk beton yol yapım projesi Afyon’da gerçekleştirilecek.
Yapılan anlaşma doğrultusunda finansmanı TÇMB tarafından karşılanacak olan iki kilometre uzunluğundaki Afyon-İşcehisar kesimi beton yol inşaatının tamamlanma aşamasında olduğu ve beton yolun açılışının önümüzdeki günlerde Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan tarafından yapılacağı bildirildi.
Bu arada, ayrı bir güzergahta, Türkiye’nin ikinci beton yol projesi olarak İstanbul-Çanakkale kesiminde inşaat çalışmaları sürdürülen beton yolun da planlanan sürede hizmete alınacağı bildirildi. Beton yollar yapım programına göre, Türkiye’de ilk iki beton yol yapımının finasmanını, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği karşılayacak, uygulamanın başarılı olması halinde diğer beton yol projeleri ise ilgili kuruluşlar yatırım programlarına alınarak karşılanacak.

ULUSLARARASI SEMPOZYUM DÜZENLENECEK
Öte yandan, Türkiye’de hazır beton kullanımı konusunda ilk büyük uluslararası organizasyon da önümüzdeki yıl Türkiye’de gerçekleştirilecek. Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin evsahipliğinde 2003 yılı Nisan ayında İstanbul’da yapılması planlanan 9. Uluslararası Beton Yollar Sempozyomu’na binin üzerinde yerli ve yabancı sektör yetkilisinin katılması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beton-yollar-hayata-geciyor_2008.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!