Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Betonlaşan Dünyada Çevreye Her Zaman Sahip Çıkılmalı’

Çukurova Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ramazan Yüksel, sanayileşmeyle birlikte çevrenin göz ardı edildiğini belirterek, çevreye elele vererek sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Zamanukurova Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Ramazan Yüksel, sanayileşmeyle birlikte çevrenin göz ardı edildiğini belirterek, çevreye elele vererek sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Yüksel, ‘5 Haziran Dünya Çevre Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, çevrenin korunması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini bildirdi. “Herkes evinin önünü süpürürse sokaklar tertemiz olur” anlayışıyla çevre temizliğine duyarlı olunmasını isteyen Yüksel, “Yavaş yavaş elimizden çıkan doğal çevre, çoraklaşan topraklar, beton yığınlarına dönüşen güzelim tarım arazileri bizi çevreye karşı daha duyarlı olmaya itmeli.” dedi. Gelecek nesillerin çevre problemi yaşamaması için şimdiden uygulamalı çevre hassasiyetini bir terbiye ve ahlak yapısı olarak çocuklara öğretmek gerektiğine dikkat çeken Yüksel, şunları kaydetti: “Ekolojik dengenin bozulması bize emanet edilen yaşlı dünyamıza ve emanet edene karşı büyük bir saygısızlık olduğununun şuurunda olmamızı da beraberinde getirir. Dünya Çevre Günü temizleyenlere “kirletenler” in yardımcı olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Zira az bir gayretle bozarak kazanlıan şeyler maalesef çok gayret harcansa da yerine gelmiyor.”

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/betonlasan-dunyada-cevreye-her-zaman-sahip-cikilmali_28014.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!