Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beykoz Belediyesi Yıkım için Yargı Kararını Bekliyor

Beykoz Belediye Encümeni’nin, Özel Serdaroğlu Ormanı’ndaki 138 villa için verdiği yıkım ve para cezasıyla ilgili Acarlar İnşaat A.Ş’ye tanınan 10 günlük süre dün sona erdi. Kararın uygulanması için yargı sürecinin tamamlanması bekleniyor.

Hürriyet Gazetesieykoz Belediye Encümeni’nin, Özel Serdaroğlu Ormanı’ndaki 138 villa için verdiği yıkım ve para cezasıyla ilgili Acarlar İnşaat A.Ş’ye tanınan 10 günlük süre dün sona erdi. Belediye Başkanı Muharrem Ergül, kararın uygulanması için yargı sürecinin tamamlanmasını bekleyeceklerini söyledi.

Geçen sürede encümen kararının iptali için 20 Mart’ta İstanbul İdare Mahkemesi’nde dava açıldığını anımsatan Ergül, "Kararımızın tescillenmesi, tartışmalardan ve yorumlardan uzak bir şekilde anlaşılabilmesi için dava sürecine göre hareket etmeyi uygun gördük" dedi. Beykoz Belediyesi’nin kararının encümen tarafından ifade edildiğini belirten Ergül, "Yıkım kararının mahkemece tescillenmesinin kamuoyu ve taraflar açısından aydınlatıcı ve bağlayıcı yönü olması hasebiyle göz önüne alınması gerektiğine inanıyoruz. Bu sürecin tamamlanmasını istiyoruz" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beykoz-belediyesi-yikim-icin-yargi-kararini-bekliyor_53050.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!