Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Beykoz'daki Yeşil Köşk 8.5 Milyon TL'ye Satışa Çıkarıldı

İstanbul Beykoz’da 1860 yılında hayata geçirilen tarihi Yeşil Köşk satışa çıkarıldı. Ünlü dekoratör Serdar Gülgün tarafından aslına uygun olarak restore edilen köşk için 8,5 milyon TL'lik bedel belirlendi.

yapi.com.tr
Beykoz'daki Yeşil Köşk 8.5 Milyon TL'ye Satışa Çıkarıldı

Osmanlı sanatı uzmanı Serdar Gülgün, bir süre önce satın aldığı köşkü aslına uygun bir biçimde restore etti. Dekorasyonu iki sene süren köşk, restore edildikten bu yana kapısı kapalı halde duruyor.

Oturum alanı 500 metrekare
Toplam olarak 500 metrekarelik kapalı kullanım alana sahip olan köşkün bahçesi de 500 metrekare büyüklüğünde.

İskanı nadir köşklerden
Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre; iskânı nadir olan boğaz köşkü konumundaki Yeşil Köşk için belirlenen satış bedeli 8,5 milyon TL olarak açıklandı.

Beykoz vapur iskelesine 350 metre uzaklıkta bulunan köşkü kısa süre önce almalarına karşın ciddi bir ilgi gördüğünü söyleyen Gayrimenkul Uzmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Serdar Gülgün, aynı zamanda boğazdaki en önemli yalı ve köşkleri de restore eden, dekore eden bir uzman. Gülgün’ün elinden çıkmış bir köşk çok nadir satışa çıkar. Sanat değeri oldukça yüksek olan bu köşkün, duvar ve tavanlardaki bezemelerini, Topkapı Sarayı’nın restorasyonunu yapan sanatçılar yaptı” dedi.

İkinci bir örneği yok
Eski dönemlere kalan eserlerin aslına uygun bir biçimde restore edilmesinin zor olduğunu söyleyen Kırmızıtaş açıklamasının devamda “Burası el işçiliği ile yapılan tek ev. Türkiye’de ikinci bir örneği yok. Genelde bu tür evlerde, restore eden kişiler yaşar. Al sata giren bir ev değil. Osmanlı tutkun ünlü bir mimar tarafından yapılması ayrı bir değer. Keşke bu şekilde daha fazla eser olsaydı. Bu durum İstanbul’un çehresini değiştirirdi” diye konuştu. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/beykozdaki-yesil-kosk-8-5-milyon-tlye-satisa-cikarildi_170476.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!