Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Beyoğlu Belediyesi Cihangir Merdivenleriyle İlgili Açıklama Yaptı

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Cihangir merdivenlerinin yenileneceği söyledi. Bölge halkı ve sokak sakinleriyle yapılan istişareler sonucu projelendirilen Salıpazarı yokuşu merdivenleri, renkli dokusu korunarak yeniden vatandaşların hizmetine sunulacak.

yapı.com.tr
Beyoğlu Belediyesi Cihangir Merdivenleriyle İlgili Açıklama Yaptı

Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yol ve kaldırım çalışmalarına aralıksız devam  ediyor. Altyapı kuruluşları İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ ve TÜRK TELEKOM ile koordineli olarak yürütülen çalışmalarla özellikle kullanımın yoğun olduğu İstiklal Caddesi’ne çıkan sokaklar başta olmak üzere, tüm ilçede titizlikle devam eden yenileme çalışmaları sokaklara ve caddelere pırıl pırıl bir görünüm kazandırıyor.

Yenilenerek halkın hizmetine açılan belediye hizmet binasında her çarşamba Başkan Ahmet Misbah Demircan’ın da katılımıyla yapılan ve ayrıca45 mahalleyi kapsayan 15 bölgede sorumlu Meclis Üyesi’ninbaşkanlığında her hafta yapılan Halk Meclisi toplantılarında gündeme gelen talep ve istekler doğrultusunda çalışmalarına yön veren Beyoğlu Belediyesi ekipleri, Cihangir bölgesinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Renkli dokusu korunacak

Geçtiğimiz Ramazan ayında İlyas Çelebi Sokakta yapılan sokak iftarı programında Salı Pazarı yokuşu merdivenlerinin  alt yapısıyla birlikte yenileneceği müjdesini veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “ Mahalle halkımızla yaptığımız istişareler sonucu, doğalgaz, elektrik, su, kanalizasyon alt yapı hatları tamamen yenilenecek. Merdivenlerin renkli dokusu ise korunarak en güzel şekilde hizmete açılacak” dedi.


Üç ay içerisinde tamamlanması ön görülen Salı Pazarı Yokuşu Merdivenleri, tamamıyla deforme olmuş mevcut yıpranmış görüntüsünden kurtarılarak, basamaklarınüst zemini andezit taşı ve renkli ön yüzlerinin yine aynı renklerde seramik kaplama yapılarak mevcut renkli atmosferi korunacak.


http://www.yapi.com.tr/haberler/beyoglu-belediyesi-cihangir-merdivenleriyle-ilgili-aciklama-yapti_132961.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!