Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beyoğlu'na Yeni Tiyatro Binası

Beyoğlu Tiyatrosu için açılan mimari yarışmasının Temmuz da sonuçlanacağını söyleyen Kadir Topbaş, 'Harbiye Muhsin Ertuğrul'dan asla vazgeçmeyiz' dedi.

Radikal Gazetesistanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu'na yapılacak tiyatro binası için yarışmanın temmuz ayında tamamlanacağını açıkladı. Şişhane Meydanı'ndaki eski THY binası ve arkasındaki otoparkı kapsayan alanda bir tiyatro binası yapılması planlanıyor. Topbaş'ın 'çok önemli ve ideal boyutta bir sahne' olarak tanımladığı tiyatronun 600 kişilik ana sahneye, 300 kişilik deneme ve 300 kişilik de çocuk sahnesi olmak üzere üç salonu olacak. Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi olarak adlandırılan yapı için mimari yarışma açıldı. Orhan Alkaya, Yıldız Kenter, Ali Taygun ve Nurullah Tuncer gibi tiyatrocuların danışmanlık yaptıkları yarışmanın jürisi Sümer Gürel, Cengiz Eruzun, Oktay Ekinci, Özer Erenman, Turgut Alton, Fikret Berker ve Hülya Dinç Atılgan'dan oluşuyor.

Kediler oyuncuları korur
Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle bir toplantı düzenleyen Topbaş, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'ni yok etmeyi hiç düşünmediklerini Harbiye Kongre Vadisi Projesi kapsamında yenilenecek Muhsin Ertuğrul sahnesinin çağdaş ve çok modern sahnesiyle gurur duyulacak bir yer olacağını söyledi.
Toplantı sırasında söz alan Topbaş'ın sanat danışmanı Kenan Işık'ın Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinde bir kedinin sahne arkasında sıkışmasından söz etmesi üzerini Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Orhan Alkaya şunları söyledi: "Dünyanın her tarafından tiyatroda kediler vardır. Onlar fareleri yiyerek, ipleri kemirmelerini önlerler. Böylece oyuncuyu korumuş olurlar."

http://www.yapi.com.tr/haberler/beyogluna-yeni-tiyatro-binasi_60607.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!