Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beyoğlu'nda Düşen Cam için Fitaş Açıklaması

İstanbul Beyoğlu'nda, 1'i ağır 7 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan cam düşmesiyle ilgili Fitaş'tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Olayın, sürgülü çerçeve sisteminde meydana gelen teknik arıza nedeniyle oluştuğu tespit edilmiştir" denildi.

CNN Türk
Beyoğlu'nda Düşen Cam için Fitaş Açıklaması

İstanbul Beyoğlu'nda, 1'i ağır 7 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan cam düşmesiyle ilgili Fitaş'tan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Olayın, sürgülü çerçeve sisteminde meydana gelen teknik arıza nedeniyle oluştuğu tespit edilmiştir" denildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Bilindiği üzere 22.01.2009 tarihinde İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Fitaş İşhanı'nın 5. katında bulunan sürgülü dış cephe camlarından birinin düşmesi sonucu son derece üzücü bir kaza meydana gelmiştir. Bazı haberlerde yer aldığının aksine, söz konusu binanın dış cephesinde ve sürgülü camlarında olay gününde herhangi bir işlem veya tadilat yapılmamıştır.

Binanın dış cephe tadilatları belediyeden ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlardan gerekli izinlerin (iskele kurma ruhsatı, güvenlik şeridi vs.)ve korumaların alınması suretiyle taşeron firmaya 1 yıl önce yaptırılmıştır. Söz konusu sürgülü camlar da diğer katlardaki sürgülü camlar gibi bu dış cephe tadilat işlemi sırasında gerekli yasal izinler  ve önlemler alınarak taktırılmıştır.

Olay, bu sürgülü camların birinde meydana gelen teknik arıza nedeniyle vuku bulmuştur. Konuyla ilgili Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tayin edilen bilirkişi tarafından yapılan 23.01.2009 günlü teknik incelemede de olayın kesinlikle sürgülü çerçeve sisteminde meydana gelen teknik arıza nedeniyle oluştuğu tespit edilmiştir.

Yaşanmış olan bu olay nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Olayın hemen ardından tüm bina çalışanları tarafından yaralıların acil müdahalesi ve bakımları için gerekenler yapılmıştır ve yapılmaktadır.

Olayın nedeninin ve tüm sorumlularının belirlenmesi için gerekli tüm teknik incelemeler ve soruşturma Savcılık tarafından sürdürülmektedir. Şu anda tüm kamuoyu gibi tek dileğimiz, ağır yaralı durumda bulunan 19 yaşındaki Ece Turhan'ın sağlığına kavuşmasıdır. Yaralanan kişilere ve yakınlarına acil şifalar dileriz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/beyoglunda-dusen-cam-icin-fitas-aciklamasi_66123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!