Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beypazarı’na Mega Kent Kuruluyor

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, içinde Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın sayılı termal şehirlerinden birini kurma çalışmalarını anlattı. Özalp, yaptığı basın toplantısında ilçenin Boztepe ile Karapınar Mevkii’nde, Avrupa’nın en büyük Termal Şehri içinde, Türkiye’nin en büyük kongre merkezlerinden biri ile 5 yıldızlı otelin yer alacağını

Hürriyet ANKARA
Beypazarı’na Mega Kent Kuruluyor

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp, içinde Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın sayılı termal şehirlerinden birini kurma çalışmalarını anlattı.

Özalp, yaptığı basın toplantısında ilçenin Boztepe ile Karapınar Mevkii’nde 1350 dönüm arazi üzerine Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise sayılı Termal Şehri içinde Türkiye’nin en büyük kongre merkezlerinden biri ile 5 yıldızlı otelin yer alacağını belirtti. Bu amaçla Karapınar mevkiinde çıkan termal suyun değerlendirilmesi amacıyla belediyece ‘NOM Limited Şirketi’ne 30 yıllığına kiralandığı belirtildi.

Termal şehri tanıttı

Termal su kaynağı bölgesinde günlük 40 bin kişinin ihtiyaçlarına cevap verecek alışveriş merkezleri, devre mülkler, oteller, yüzme havuzları ve sosyal tesislerle birlikte 1200 konutun yer aldığı inşaatların yapımına başlanacağı açıklandı. Termal Şehir içinde Türkiye’nin önde gelen kongre merkezi ve 5 yıldızlı otelin de yer alacağı belirtildi. Proje bedeli 1 milyar dolar olduğu belirtilen termal şehir için inşaat çalışmalarına kış ayının bitimiyle birlikte başlanacağı, devre mülklerin 2010 yılında bitirilmesi hedeflendi. Özalp, “İkinci bir Beypazarı kuruluyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/beypazarina-mega-kent-kuruluyor-_76332.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!