Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bilgi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı'nda Diploma Heyecanı

2005 yılında, bir grup mimarın "düşünce havuzu"ndan damıtılmış bir "proje" olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı, ilk mezunlarını verdi.

yapi.com.tr/Mesut TUFAN
Bilgi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı'nda Diploma Heyecanı

2005 yılında, bir grup mimarın "düşünce havuzu"ndan damıtılmış bir "proje" olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde kurulan Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı ilk mezunlarını verdi. Üniversitenin Dolapdere Yerleşkesi'nde düzenlenen diploma töreni, üniversitenin akademik kadrosunun yanısıra programa, yürüttükleri atölye çalışmalarıyla da destek veren Emre Arolat, Han Tümertekin, Can Çinici, Nevzat Sayın, Murat Suyabatmaz gibi Türkiye mimarlık gündeminin önemli aktörlerini buluşturdu.

Prof. Dr. İhsan Bilgin

Törende konuşan Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü, Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı Kurucusu ve Koordinatörü Prof. Dr. İhsan Bilgin, programı hazırlarken başlıca motivasyonlarının, eğitim ve meslek tecrübeleri boyunca kendilerini çaresiz ve enerjisiz bırakan stotükoların içine sızamayacağı bir ortamı gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

"Programın eğitim modeli, içeriği ve formu, enerjisini yitirmiş statükolara hayat hakkı tanımadan mimarlık eğitiminin ve pratiğinin yeniden üretilmesine aracılık edecek zihinsel, tinsel ve maddi kaynaklardan beslenmek üzere kurgulanmıştı" şeklinde konuşan Bilgin, konuşmasını "Eğitim projemizin rakipsizliğinin rehavetine kapılmayıp enerjimizi sürdürebildiysek, daha en başından sizler gibi bilimsel ve tinsel kapasiteleri yeterli gençlerle karşılaşma şansına sahip olduğumuz içindir" diyerek sürdürdü.

Konuşmanın ardından tek tek sahneye çağrılan yeni mezunlar, diplomalarını, aralarında Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol'un da olduğu mimarlık ve yapı dünyasının önde gelen isimlerinden aldılar.
http://www.yapi.com.tr/haberler/bilgi-mimari-tasarim-yuksek-lisans-programinda-diploma-heyecani_55122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!