Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Türk Tipi ‘Akıllı Bina’

Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak

Hiper Gayrimenkul Geliştirme ilk projesi Future Park İstanbul’u Esenyurt’ta inşa ediyor. Bin 600’ü konut 2 bin bağımsız birimden oluşan proje akıllı ev konsepti ile hayata geçiyor.

 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak
 • Bin 600 Akıllı Ev Bu Projede Buluşacak

Hiper Gayrimenkul Geliştirme imzalı Future Park Esenyurt’ta yükseliyor. 2012’de kurulan şirketin ilk projesinde bin 600 konut, 2 bin bağımsız birim yer alacak. 35 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek projede beklenen satış geliri 450 milyon TL. 9 blok olarak yükselecek Future Park İstanbul’da, işletme, kiralama ve satış hizmetleri TSP-KRONOS, akıllı bina otomasyonları ise Koreli 88 Investment şirketince sağlanacak.  Projede aile hayatının ön planda olduğu blokların yanında ev-otel konsepti ile işletilecek bölümler de yer alacak. Metrekare satış fiyatının bin 335 TL ile bin 900 TL aralığında olduğu projede fiyatlar 80 bin TL’den başlıyor, 356 bin TL’ye kadar yükseliyor.

“Her yıl 2 bin konut yapacağız”

Hiper Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taşçı, arsa sahibinin Miran İnşaat olduğu projenin gelir paylaşımı ile hayata geçtiğini söyledi. Proje üzerinde 2 yıldır çalıştıklarını söyleyen Taşçı, “ Hedefimiz her yıl 2 bin konut üretmek. Bu amaçla yola İstanbul’da başladık ama zaman içinde diğer illerde ve yurtdışında da proje geliştireceğiz” dedi.

Yabancılar akın ediyor, iç piyasa güvenmiyor

Esenyurt'un konut sektörü için önemli bir lokasyon olduğunu belirten Taşçı, " Esenyurt'ta neden bu kadar proje var? Çünkü pazar burası. Yabancı konut müşterisi bu bölgeye ciddi önem veriyor ama nedense hala iç piyasa güvenmiyor" dedi. Bölgede konut stokunun fazla olduğu yönündeki görüşleri değerlendiren Taşçı, " Ben bölgede satılamayan proje, boş daire görmedim" dedi.

“Satış ofisine gelen iki kişiden biri yabancı”

Gayrimenkul sektörünün durgun bir dönemden geçtiğini söyleyen Kronos Kurucu Ortağı Samim Hatipoğlu, “ Yabancı yatırımcılar yerlilere göre çok daha aktif. Esenyurt ucuz konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir lokasyon. Bölge bugüne kadar imar sorunlarıyla uğraşmak zorunda kaldı. Ancak bundan sonra hareketlenme başlayacak” dedi. Eskiden yabancılara satış için Türk şirketlerinin girişimde bulunduğunu söyleyen Hatipoğlu, şimdilerde yabancıların kendi istekleri ile satış ofislerinin kapısını çaldığını dile getirdi. Hatipoğlu, “ Piyasa terse döndü. Artık satış ofisine gelen iki kişiden biri yabancı. Özellikle yabancılara bir yıllık oturum izni tanınması ile ilgi daha da arttı” dedi.

Yatırımcı ve oturumcu için ayrı bloklar tasarlandı

TSP Yönetim Kurulu Üyesi Gökçenur Çelebioğlu, Future Park İstanbul’da  ikiz kulenin birinci kulesinin residence, ikinci kulesinin ise ev-otel olarak değerlendirileceğini söyledi. Küçük konutlarla büyük konutarı aynı blok içinde tasarlamadıklarını söyleyen Çelebioğlu, “ Farklı ihtiyaç ve beklentileri olan insanlar yan yana yaşayınca sorunlar olabilir. Bu nedenle küçük metrekareli konutları ev-otel konsepti ile ayrı bloklarda inşa edeceğiz. Ailelerin tercih edeceği bölümde stüdyo ve 1+1 daireye yer vermeyeceğiz” dedi. Çelebioğlu, ev-otel konseptiyle yatırımcılara kullanmadıkları dönemde evlerini onlar adına otel olarak işletme olanağı sağlayacaklarını açıkladı.

Evinizi cep telefonunuzdan yöneteceksiniz

88 Investment Türkiye Başkanı SongMok Won, Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan akıllı ev teknolojilerini Future Park İstanbul projesine getirdiklerini anlatarak, evlerin her köşesinde yaşamı kolaylaştırmanın yanı sıra, enerji giderlerinde minumum yüzde 30 tasarruf sağlanacağını vurguladı. Projede yer verilen akıllı ev teknolojisiyle enerji tasarrufu, güvenlik ve konfor sağlanması hedefleniyor. 88 Investment tarafından uygulanan sistemle gaz, elektrik ve su tasarrufu sağlanacak. Sistem tüm birimleri kullanılmadığı zamanlarda kapatarak israfın önüne geçecek.. Bunun yanında evdeki tüm cihazlar cep telefonu ile yönetilecek. Faturalar ise bankaya gitmeden evden öğrenilip yatırılacak. 

"Pastadan pay almak istiyoruz"

1 milyar büyüklüğe sahip fona sahip 88 Investment Türkiye’de gayrimenkul, enerji, alt yapı ve madencilik alanında yatırım yapmayı planlıyor. Şirketin öngördüğü en düşün yatırım bedeli ise 30 milyon dolar. 88 Investment Türkiye Başkanı SongMok Won, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün hızla geliştiğini belirterek,  “ Türkiye’de büyük bir pasta var. Biz de bu pastadan payımızı almak isteriz” dedi.

40 bin metrekarelik satılabilir ve kiralanabilir ticari alanın bulunacağı Future Park İstanbul’un çarşı bölümüne 3 farklı noktadan giriş bulunacak. Projenin 3 bin metrekarelik sosyal tesisleri bulunurken, 20 bin metrekare ise yeşil alana ayrılacak. Bunun yanında 2 blokta oluşturulacak iç avlularla ortak ve özel bahçeler oluşturulacak. Proje 2015 Mayıs'ta tamamlanacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/bin-600-akilli-ev-bu-projede-bulusacak-_108604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!