Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bina Performansı Modelleme ve Simülasyonları Derneği Kuruldu

12 Mayıs 2010 tarihinde kurulan Bina Performansı Modelleme ve Simülasyonları Derneği'nin (BinSimDer) ilgi alanındaki konuların tanıtım toplantısı, 11 Nisan Pazartesi günü Uluslararası Bina Performansı Simülasyon Derneği (IBPSA) eski dönem başkanı Prof. Dr. Jan Hensen'in (Eindhoven University of Technology) katılımıyla yapılacak.

yapi.com.tr
Bina Performansı Modelleme ve Simülasyonları Derneği  Kuruldu

12 Mayıs 2010 tarihinde kurulan Bina Performansı Modelleme ve Simülasyonları Derneği'nin (BinSimDer) ilgi alanındaki konuların tanıtım toplantısı, 11 Nisan Pazartesi günü Uluslararası Bina Performansı Simülasyon Derneği (IBPSA) eski dönem başkanı Prof. Dr. Jan Hensen'in (Eindhoven University of Technology) katılımıyla yapılacak. Dernek, sağlıklı, konforlu ve enerjiyi etkin kullanan binalar tasarlayabilmek için yürütülen faaliyetlerden biri olan bina performans simülasyonu bilim dalını Türkiye'de de geliştirmeyi amaçlıyor.

Derneğin başlıca hedefleri:

- Mevcut ve yeni yapılacak olan binaların tasarım, yapım, işletme ve bakım aşamalarında yüksek performans göstermelerini sağlamak,
- Bina simülasyonu alanında veya diğer bağlantılı konular üzerinde çalışan veya bu konularda bilgi edinmek isteyen araştırmacılar, geliştiriciler, uygulayıcılar ve kullanıcılar arasında iletişimi sağlayacak bir platform oluşturmak ve doğru bilgi akışına katkıda bulunmak.

Derneğin kurucu üyeleri, Prof. Dr. A. Zerrin Yılmaz, Prof. Dr. İ. Cem Parmaksızoğlu, Prof. Dr. Figen Kadırgan, Doç. Dr. Alpin Köknel Yener, Y. Mimar M. Oğuz Bayazıt, Araş. Gör. Feride Şener, Araş. Gör. Sezen Yıldırım, Y. Müh. Meltem Bayraktar’dan oluşan derneğin yönetim kurulunda Prof. Dr. A. Zerrin Yılmaz, Prof. Dr. Figen Kadırgan, Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, Y. Müh. Meltem Bayraktar ve Y. Mim. Ece Kalaycıoğlu'dan oluşuyor. BinSimDer’e ferdi ve kurumsal üyelik mümkün.

İletişim için: info@binsimder.org.tr

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/bina-performansi-modelleme-ve-simulasyonlari-dernegi-kuruldu_85808.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!