Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bina ve Tesisatlar Standart Olacak

Denizli Belediyesi, kentte yapılacak binaların ve tesisatlarının yasa, standart, yönetmelik ve şartnamelere uygun yapılması için Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Denizli Sıhhi Tesisatçılar Kalorifer Doğalgaz Tesisatçıları ve Güneş Enerjisi İmalatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Yapı Denetim Birliği Derneği Denizli

Hürriyet Gazetesi
Bina ve Tesisatlar Standart Olacak

Denizli Belediyesi, kentte yapılacak binaların ve tesisatlarının yasa, standart, yönetmelik ve şartnamelere uygun yapılması için Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, Denizli Sıhhi Tesisatçılar Kalorifer Doğalgaz Tesisatçıları ve Güneş Enerjisi İmalatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Yapı Denetim Birliği Derneği Denizli Şubesi’yle protokol imzaladı.

AKP’li Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, her binanın tesisatının farklılık taşıdığını, zaman zaman trajikomik uygulamalarla karşılaştıklarını belirterek, "Ortaya çıkan çarpık uygulamaları gidermenin tek yolu yapılarda çalışan tesisat ustalarının yetki belgeli olmalarını sağlamak. Türkiye’de neden lavaboların boyları aynı değildir? Pisuvarlar neden belirli mesafede olmaz? Niye evlerde veya otellerde soğuk su bazen soldan, bazen sağdan akar? Biz belediye olarak bu konuya önem veriyoruz. Denetimlerde tüm sorumluluğun işi yapan insanlara devredilmesi açısından bu protokol önemli. Bu protokol yapıların belirli bir standarda kavuşmasını sağlayacak. Yetkilendirilmiş ustalar ile farklılıklar ortadan kalkacak. Bu çalışma ile tüm yapıların yasa, yönetmelik, standart ve şartnamelere uygun olarak yapılması sağlanacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bina-ve-tesisatlar-standart-olacak_73510.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!