Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Kirada Oturanlar Dikkat
BÖLÜM SPONSORU

Binalarda Dijitalleşme ve Yenileme Dalgası

İnşaat sanayisi binaların yenilenmesine odaklandı. Sektör hem dijitalleşme dalgasını yakalamayı hem de 30’dan fazla sektörde imalat yapan KOBİ’leri canlı tutmayı hedefliyor.

yapi.com.tr
Binalarda Dijitalleşme ve Yenileme Dalgası

İnşaat sanayisinde yenileme seferberliği başladı. Sektörde binlerce KOBİ faaliyet gösteriyor. Sektörün hedefinde hem dijitalleşme dalgasını yakalamak hem de yenileme faaliyetlerine odaklanarak 30'dan fazla sektörde imalat yapan KOBİ'leri canlı tutmak var.

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan, inşaat sanayisinde üretim çarklarının dönmesi için bu alanın da güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Erdoğan, "Bu konuda birtakım çalışmalar için düğmeye bastık. 160 ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimiz, iç pazarın da tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip. Elbette kentsel dönüşüm de önemli. Ancak sadece buna odaklanarak yenileme pazarını unutuyoruz" dedi.

Sabah'tan Metin Can'ın haberine göre; "Derin yenileme" yapıldığını dile getiren Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Derin yenileme dediğimiz kavram; Isıtma-soğutma, havalandırma sistemleri, yalıtım dahil cephe sistemleri, pencerecam ve çatı-baca sistemleri gibi geniş bir alanı içeriyor. Ayrıca yerli üretim için de yenileme pazarının canlanması önemli. İnşaatlarda Türkiye'de üretilen ürünlerin kullanılması gerektiğini Türkiye İMSAD olarak her platformda söylüyoruz. İthal edilen malzemelerin büyük çoğunluğunu zaten kaliteli bir şekilde ülkemizde üretiyoruz. Tamamının da Türkiye'de yapılabileceğine inanıyoruz. Ürünlerimizin kalitesi ve ihracat performansımız Türkiye inşaat malzemesi sanayisinin gücünü yansıtıyor. Ne yazık ki 'Made in Turkey' algısı iç pazarda hak ettiği değeri görmüyor."

Sektörde 2.2 milyon kişi çalışıyor
İnşaat sanayisinde öne çıkan 3 farklı sektörde 2.2 milyon kişi çalışıyor. Türkiye'nin dünya çapında rekabet edebildiği sektörler arasında bulunan ve dünya ihracat sıralamasında ilk 10 içinde yer alan sektör her yıl ihracat rekoru kırıyor

http://www.yapi.com.tr/haberler/binalarda-dijitallesme-ve-yenileme-dalgasi_168573.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!