Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bir Garip Belediye İhalesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapımı süren ‘9 kilometrelik Metrobüs Yolu’ ihalesini bir ay sonra yaparak ilginç bir uygulamaya imza attı...

Vatan Gazetesi
Bir Garip Belediye İhalesi!

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yapımı süren ‘9 kilometrelik Metrobüs Yolu’ ihalesini bir ay sonra yaparak ilginç bir uygulamaya imza attı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “D-100 Karayolu Yol Genişletme ve Metrobüs Yolu” inşa çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ancak ihale süreciyle ilgili olarak çok ilginç gelişmeler yaşanıyor.

İşe Ekim 2005’te başlandı
Topkapı-Çobançeşme D-100 Karayolu’-nun 11 Ekim 2005’te yapılan ve 4 firmanın katıldığı şerit düzenlemesi ve yan yol ihalesini ‘pazarlık’ usulüyle 15 milyon 850 bin YTL bedelle, AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hasan Kalyoncu’nun sahibi olduğu Kalyon İnşaat kazandı. Projesine metrobüs hattı şeritleri eklenen yolun tamamlama inşaatı için, 20 Eylül 2006’da yapılan ve 7 firmanın girdiği ikinci ihaleyi de yine Kalyon İnşaat, 14 milyon 500 bin YTL’ye kazandı.

Son aşama Topkapı-Çobançeşme metrobüs yolu yapımına da bir ay önce başlandı. Kalyon İnşaat’ın sürdürdüğü bu işin ihalesi ise 22 Şubat Perşembe günü pazarlık usülüyle yapıldı. İhale sürecinin tamamlanması 15 gün sürecek. Bu sürede inşaat çalışmaları da devam edecek. Son metrobüs hattı ve 9 yaya üst geçidi ihalesine kaç teklif verildiği açıklanmazken, Kalyon İnşaat’ın bu ihaleyi de almasına kesin gözüyle bakılıyor. Aksi halde yeni firma işe Kalyon İnşaat’ın bıraktığı yerden devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-garip-belediye-ihalesi_52136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!