Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bir Karar Aldılar Kenti Felç Ettiler

İzmir’de dün sabah trafik kabusu yaşandı. Dün sabah erken saatlerden itibaren yük boşaltmak ve almak için gelen onlarca kamyonla TIR, trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. Aşırı yoğunluk nedeniyle kilometrelerce uzunluğunda kuyruklar oluştu. Bornova ve Karşıyaka yönünden Alsancak’a giriş tıkandı, kentin merkezi felce uğradı.

Milliyet EGE
Bir Karar Aldılar Kenti Felç Ettiler

İzmir’de dün sabah trafik kabusu yaşandı. Dün sabah erken saatlerden itibaren yük boşaltmak ve almak için gelen onlarca kamyonla TIR, trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. Aşırı yoğunluk nedeniyle kilometrelerce uzunluğunda kuyruklar oluştu. Bornova ve Karşıyaka yönünden Alsancak’a giriş tıkandı, kentin merkezi felce uğradı. Trafik ekipleri, ulaşımı sağlamak için çeşitli yollar denedi. Tüm çabalara rağmen liman girişindeki sıkışıklık, çevrede de kısa sürede etkisini gösterdi. Çınarlı, Halkapınar ve Basmane semtlerinde de ulaşım durdu. Sürücüler, dakikalarca trafiğin açılmasını çaresizlik içinde bekledi, İzmirliler olup bitene isyan etti.

Gerçek sonradan anlaşıldı

Bu duruma, daha önce yaşandığı gibi Cumhuriyet Bayramı’nda limanın çalışmamasının yol açtığı düşünüldü. Ancak gerçek sonradan anlaşıldı. Liman işletmesinin, nakliye sözleşmesi bulunmayan (boş olarak İzmir’e gelip limanda yük bekleyip sıkışıklık yaratan) firmalarla kişilere ait kamyonların ve TIR’ların içeri sokulmaması yönünde karar aldığı ortaya çıktı. Bu değişikliğin sadece kapıya asılan yazıyla duyurulduğu, ilgili hiçbir kuruma da bilgi verilmediği öğrenildi. Bundan habersiz şoförler, 1.5 günlük bayram tatilinin ardından limana hücum edince kapıda kaldı, trafikte kriz patlak verdi.

Yolları geçilmez hale getiren, İzmirlileri de çileden çıkaran kabusun ardından İzmir Valiliği harekete geçti. Vali Cahit Kıraç, “trafik krizine” çözüm için acil toplantı düzenledi. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Şemi Albat, Liman İşletme Müdürü İsmet Canbaz ve diğer yetkililer katıldı.

Bir dizi acil önlem alındı

 Şemi Albat, TIR’ların ve kamyonların İzmir’e sabah 07.00 ve 09.00 arasında giriş yapamayacağını açıkladı. Albat, “Limandan da 17.00 ile 18.30 arasında da çıkışlar yasaklandı” dedi.

Bundan sonra giriş-çıkış yasağı uygulanacak

Vali acil toplantı yaptı

TIR’ların yol açtığı “trafik krizine” çözüm için İzmir Valisi Cahit Kıraç, acil toplantı düzenledi. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Şemi Albat, Liman İşletme Müdürü İsmet Canbaz ve diğer yetkililer bir araya geldi. Bir dizi karar alındı. Bundan böyle TIR’lar İzmir’e sabah 07.00 ile 09.00 arasında giriş yapamayacak. Limandan da 17.00 ile 18.30 arasında çıkışlar yasaklandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-karar-aldilar-kenti-felc-ettiler_64358.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!