Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Bir Türk Sanatı' Olan 'Sahil Doldurma'nın Yasaklı Belgeseli medyakronik.com'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'nin en önemli modernleşme adımlarından biri olarak gösterilen Karadeniz Sahil Yolu'nu ve dolguya teslim olan kıyı şeridini anlatan 'Son Kumsal' belgeseli, Yapımcı Aydın Kudu ve Yönetmen Rüya Arzu Köksal'ın izniyle medyakronik.com'da.

yapi.com.tr
2 'Bir Türk Sanatı' Olan 'Sahil Doldurma'nın Yasaklı Belgeseli medyakronik.com'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye'nin en önemli modernleşme adımlarından biri olarak gösterilen Karadeniz Sahil Yolu'nu ve dolguya teslim olan kıyı şeridini anlatan 'Son Kumsal' belgeseli, Yapımcı Aydın Kudu ve Yönetmen Rüya Arzu Köksal'ın izniyle medyakronik.com'da.

Aydın Kudu ve Rüya Köksal, yolun henüz geçmediği son kumsalları kurtarabilmek için kasaba kasaba dolaşarak Karadeniz'in tamamında belgesellerini kendi çabalarıyla göstermek istemişler; ancak İnebolu'da Belediye Başkanı İdris Güleç tarafından engellenmişlerdi. Daha sonra Abana'daki gösterim de Abana Kaymakamlığı tarafından engellenmişti.

Belgeseli izlemek için tıklayınız

Belgesel hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/bir-turk-sanati-olan-sahil-doldurmanin-yasakli-belgeseli-medyakronik-comda_63257.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Gelişmekte olan ülkeler arasında gösterilen ülkemiz az gelişmiş zihniyetler tarafından yönetilmeye kalkınca eğitimden bahsetmeye kalkıp ahkam keserler. Aynı sahillere sahip İtalya'da on beş sene yaşadım.O güzelim sahillerin hiç biri doldurulmadan viyadük ve tünellerle yolları geçirmişler.Turizm, sanayi, ulaşım herşey mükemmel işliyor. Cepten fakir olmak bir yana vizyonsuz olmak bir diğer yana.Dünyayı bilmeyenlerin ahkam kestiği gelişmekte olan ülkemizde denizi doldurmayı iş yapmak olarak görenler kafalarını gömülü olan kumlardan çıkarsın da gelişmiş ülkelerde neler yapılmış neler yapılmakta bir baksınlar, eğer bakabilirlerse, anlarlarsa, vizyonları varsa.... Burası ne Japonya ne Dubai. Burası Dünyanın en güzel Ülkesi Türkiye. Kıymetini bilene, sahip çıkana. Saygılarımla. Mehmet ASMAZ YANITLA
  • Size göre ülkenin ilerlemesi ileri medeniyetler seviyesine çıkması mı önemli? Güzel kumsallarının olması mı önemli. O güzel kumsallara bozuk yollar nedeni ile hiçbir turist gelemiyor ise ne işe yarar. Belgeselinizde de görüldüğü gibi; yöre insanı ancak bilip bulup gelebiliyor. En başta yolun gitmediği yere medeniyet hiç gitmez. Tabi ki koministlerin en baş tavrı ülkenin kalkınmasını istememek olduğu için gidin koministlere izletin demişlerdir. Sizin dünyadan haberdar olmamanız mümkün değil. Biz bir biliyorsak siz on biliyorsunuzdur. Onun içindir ki şunu mutlaka biliyorsunuzdur. Japonlar denizi doldurarak bir şehir kurmuşlardır. Ve öyle bir şehir ki tüm dünya onlarla yarışıyor. Arkadaşlar kendimize gelelim. Dünya gidiyor aya biz gidiyoruz yaya. Zaman iş yapana engel olma zamanı değildir. Hele bir karnımızı doyuralım, ayağımızı yerden keselim ondan sonra süse makyaja zaman ayıralım. Diyeceğim odur ki bize herşeyden önce eğitim lazım. Yolun olmadığı yere eğitim götüremezsiniz, o zaman bize önce yol lazım. Gidemediğin yer senin değildir. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!