Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bırak Öyle Kalsın

Diyarbakır'da gereksiz bulunan viyadük, yıkılamıyor. 600 milyara mal olan viyadüğün ayaklarının yıkılabilmesi için 500 milyar lira gerekiyor

Radikal
Bırak Öyle Kalsın

b>Diyarbakır'da gereksiz bulunan viyadük, yıkılamıyor. 600 milyara mal olan viyadüğün ayaklarının yıkılabilmesi için 500 milyar lira gerekiyor
Yapılamadı, yıkılamıyor da: 1998 yılında dönemin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Bilgin tarafından temeli atılan viyadük, yeni başkan HADEP'li Feridun Çelik'in yönetime gelmesinden sonra 'gereksiz' bulunarak iptal edildi.
Ama tonlarca beton ve demirle oluşturulan ayaklar, yeterli araç ve gereç bulunmaması nedeniyle yıkılamadı. Yerleşim birimlerine yakın olması nedeniyle yıkımda patlayıcı kullanılamıyor. 600 milyar liraya mal olan ayakların yıkımının 500 milyara patlayacağını söyleyen belediye yetkilileri çaresiz.

TCDD dava açtı
Büyükşehir Belediyesi İmar Dairesi Başkanı Abdullah Sevinç, "Viyadük, hiçbir işe yaramıyor. Bağlantı yolları yok ve yapılması da mümkün değil. Üstelik TCDD de 'Tren raylarını sıkıştırıyor' diye dava açtı. Biz de ihaleyi iptal ettik. Ancak viyadüğü yıkamıyoruz. Kalın kolonları yıkmak için patlayıcı da kullanamıyoruz. Bu yüzden temeli olduğu gibi bıraktık" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/birak-oyle-kalsin_2809.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!