Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Bitmiş Evlerin Satışında Büyük Sıkıntı Var’

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akdoğan, inşaat sektöründe, tamamlanmış olan projelerin satışı konusunda müteahhitlerin büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

yapi.com.trAkdoğan, İMSAD tarafından düzenlenen “Küresel Senaryolar ve Türkiye Ekonomisindeki Son Gelişmeler ve İnşaat Sektörüne Yansımaları” konulu toplantıda yaptığı konuşmada, krizleri fırsata çevirebilmenin önemine işaret ederek, herkesin durduğu bir anda daha fazla yol alınabileceğini anlattı.

İnşaat sektöründe hammadde fiyatlarında büyük bir artış yaşandığını, enflasyonist dönemde sektörün durgun olduğuna dikkati çeken Akdoğan, tamamlanmış olan inşaatların satışı konusunda müteahhitlerin büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Fiyatlar düşebilir
Bu nedenle müteahhitlerin fiyatları aşağıya çekmek zorunda kaldığını ifade eden Akdoğan, “Çelik fiyatında çok ciddi bir artış söz konusu oldu. Müteahhitler bu artışları, durgunluktan dolayı dairelerin satış fiyatına yansıtamadılar. İnşaat sektöründe projenin ilk aşamasında olanlar henüz bunu hissedemiyorlar ama ısıtma sektöründe olan bizler, bu durgunluğu hissediyoruz” diye konuştu.

Geçen yıl inşaat sektörünün yüzde 5 büyüdüğünü belirten Akdoğan, bu yıl büyümenin yüzde 3-4’ü geçeceğini düşünmediğini dile getirdi. 2009 yılını daha zor bir dönem olarak gördüklerini ifade eden Akdoğan, sektörde konsolidasyonların yaşanabileceğini savundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bitmis-evlerin-satisinda-buyuk-sikinti-var_61521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!