Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Biz, Kulelerin Boyunu Ölçmek için Gölgelerinin Boyunu Kullanmayı Akıl Eden Pisagor'uz''

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ramazan Pektaş, tüm meslektaşlarını güvenceli iş, güvenli gelecek ve haklarına sahip çıkmak için 7-8 Mayıs'ta düzenlenecek TMMOB kurultayına beklediklerini belirtti.

yapi.com.tr / AA
''Biz, Kulelerin Boyunu Ölçmek için Gölgelerinin Boyunu Kullanmayı Akıl Eden Pisagor'uz''

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Ramazan Pektaş, tüm meslektaşlarını güvenceli iş, güvenli gelecek ve haklarına sahip çıkmak için 7-8 Mayıs'ta düzenlenecek TMMOB kurultayına beklediklerini belirtti.

Pektaş, yazılı açıklamasında, mühendis, mimar ve şehir plancılarının taşeron şirketlerde güvencesiz çalıştırıldığını, yarınlarını bilmeden kaygılı olarak çalıştırılmaya mahkum bırakıldıklarını ifade etti.

''Biz, kulelerin boyunu ölçmek için gölgelerinin boyunu kullanmayı akıl eden Pisagor'uz. Biz, bisikleti ilk defa düşünen Da Vinci'yiz. Biz, insanlar birbiri ile farklı yerde de olsa konuşabilsin diye telefonu tasarlayan Graham Bell'iz. Kuşlara özenip İstanbul'u kanatları altına alarak bir kıtadan bir kıtaya uçan Hezarfeniz'' ifadesini kullanan Pektaş, ancak kimi zaman özelleştirme adıyla, kimi zaman taşeron baskısıyla güvencesizleştirildiklerini ve işsizliğe mahkum edildiklerini kaydetti.

Meslekleriyle ilgisiz angarya işlerde çalışmaya zorlandıklarını ve mesleklerine yabancılaştırıldıklarını, ancak ekmek parası için bu durumu kabullenmek zorunda kaldıklarını belirten Pektaş, güvenceli iş, güvenli gelecek için tüm meslektaşlarını 7-8 Mayıs'ta kurultaylarına beklediklerini ifade etti.

Geçen 7 yıl içerisinde kadın cinayetlerinin 14 katına çıktığını, kadınların yaşamın her alanında taciz ve baskı politikalarıyla eve hapsedilmeye çalışıldığını öne süren Pektaş, medyanın da kadın bedenini metalaştırarak bundan rant elde ettiğini savundu. Ancak kadın mimar, mühendis ve şehir plancılarının susmamaya kararlı olduklarını belirten Pektaş, ''Sesimizin yettiğince haklarımızı arayacak, sistemin kadınları ezmesine izin vermeyeceğiz'' ifadesini kullandı.

Tüm mimar, mühendis ve şehir plancıların 15 Mayıs'ta TMMOB Mitingi'nde bir araya geleceklerini belirten Pektaş, 7-8 Mayıs'ta İşsizlik Yerel Kurultayı, 14-15 Mayıs'ta Kadın Mimar Mühendis Şehir Plancıları Yerel Kurultayı, 27-28-29 Mayıs'ta da Demokrasi Kurultayı düzenleyeceklerini bildirdi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/biz-kulelerin-boyunu-olcmek-icin-golgelerinin-boyunu-kullanmayi-akil-eden-pisagoruz_86875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!