Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

İnönü Caddesi 8 Ay Kapalı

Biz Sekiz Ayda Dokuz Doğururuz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun cadde üzerinde çalışmaların bitiş tarihini Şubat 2011 olduğunu, Hatay’da yaşayanlar ve esnaftan sabır, anlayış beklediği açıklaması üzerine gözler özellikle bölge esnafına çevrildi. Trafiğe yeni kapanacak bölümlerdeki esnaf metronun geleceğine bile sevinemedi.

Hürriyet Ege
Biz Sekiz Ayda Dokuz Doğururuz

zmir Metrosu Üçyol-Üçkuyular hattı inşaatı kapsamında 20 Haziran günü gece 24.00’dan itibaren 5 noktada transit trafiğe kapatılacak İnönü (Hatay) Caddesi esnafı çaresiz kaldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun cadde üzerinde çalışmaların bitiş tarihini Şubat 2011 olduğunu, Hatay’da yaşayanlar ve esnaftan sabır, anlayış beklediği açıklaması üzerine gözler özellikle bölge esnafına çevrildi. Metro inşaatının yarım kalması ve ihale iptalleri nedeniyle İzmirspor İstasyonu yapımı kapsamında daha önce kapatılan Askeri Hastane-Nokta durağı arasında 2 yıldır esnafın işlerini duracak kadar azalması kötü örnek oldu. Aynı durumun başlarına geleceğinden endişe eden trafiğe yeni kapanacak bölümlerdeki esnaf metronun geleceğine bile sevinemedi.

İnönü Caddesi’nde Fahrettin Altay istasyonu kazısı kapsamında kapatılacak bölgede, cadde üzerinde ayakkabıcı dükkanın sorumlusu olan Zekeriya Yılmaz, “Nokta mevkiindeki esnaf arkadaşlara acıyordum. Şimdi aynı durum bizim başımıza gelecek. Bizim müşterilerimizin ylüzde 80’ni dükkanın önüne aracını park ederek geliyordu. Bu müşteriler artık gelmez. Ben olsam, ömü kazılı dükkana ben de gitmem” dedi.

İnönü Caddesi’nin bir başka esnafı şarküteri işletmecisi Halil Koçak ise, caddenin kapatılacak olmasından çok etkileneceklerini söyledi. Gıda ürünleri sattıklarını, müşterilerinin pek çoğunun özel aracıyla geldiğini belirten Koçak, “Sekiz ay boyunca, dokuz doğururuz. Yetkililer bize destek versin, kolaylıklak sağlasın” dedi.

Halı satıcısı Murat Genç ise, zaten durgun olan işlerin tamamen duraacağını söyledi. Ekonomik kriz sonrası kendileri gelemediklerini, zor dayandıklarını belirten ‘Genç,“Destek bekliyoruz. Yoksa bu kazılar sonumuz olabilir. Benim Balçova’dan, Çeşme’den gelen müşterilerim var. Artık gelemezler”dedi.

Pastane sahibi Turgut Balsüzer ise “Sekiz ay diyorlar ama daha öncekiler gibi iş yarım kalırsa 18 aya çıkmasın. Kim önü kazılı, toz toprak içindeki bir pastaheneyi tercih eder. Ben müşteri olsam gelmem. Zaten araç geçmeyeceği için burada unutuluruz. Esnafa destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/biz-sekiz-ayda-dokuz-dogururuz_80420.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!