Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Bize Nefes Almak için Yer Bıraksınlar”

Maçka Parkında yapılmak istenen tünele karşı çok sayıda İstanbullu parkta koşu yaptı. Mahalleliler parka sonuna kadar sahip çıkacaklarını söylerken “Bize nefes almak için yer bıraksınlar” dedi.

yapı.com.tr
"Bize Nefes Almak için Yer Bıraksınlar”

Evrensel'den Alicem Aydın'ın haberine göre, Dolmabahçe-Levazım-Baltalimanı-Ayazağa Tünelleri Projesi’nin Dolmabahçe ayağı için bir kısmı kapatılan Maçka Demokrasi Parkında toplanan yaşam savunucuları sabah saatlerinde köpekleriyle birlikte parkta bir araya geldi. Maçka Parkında yapılacak olan tünel çalışmasına tepki gösteren yurttaşlar park içinde bulunan koşu yolunda koşu düzenledi.

‘Halka bilgi verilmedi’

Düzenlenen koşuya katılan Emre Öztuna adlı yurttaş , İstanbul’da bu tarz yerlerin korunması gerektiğini söyleyerek mahalle halkının parkın iyileştirilmesi için etkinlikler yaptığını belirtti. Ercan, “Hafta sonları insanlar buraya gelerek zaman geçiriyor. Burası nefes aldığımız bir yer. Bu alanların ve her bir ağacın korunması lazım” dedi. Çalışma yapılmadan önce halkın bilgilendirilmediğini söyleyen Öztuna, “Maçka Parkına ne yapılacak, neden yapılacak bizi bilgilendirmediler. Farklı alternatiflerin masaya yatırılması gerekiyor. Bunlar yapılmadan böyle gizli saklı işler yapılmasından endişe duyuyoruz” dedi.

‘Bize nefes almak için yer bıraksınlar’

Mahalle halkından Sebahat Ercan da, yaşadıkları çevrede yeşil alan olarak sadece Maçka Parkının olduğunu ifade ederek parktaki ağaçların kesilmesine veya taşınmasına karşı olduğunu söyledi. Ercan, “Bize nefes almak için yer bıraksınlar” diye konuştu.

‘Bu konu şehir plancılarının işidir'

Süleyman Kara da yapılacak projenin ulaşım açısından iyi ya da kötü olmasının ayrı tartışma konusu olduğunu söyledi. Kara, “Bu konu şehir plancılarının işidir ama belediyenin kimseye haber vermeden böyle bir işe girişmesi temel problemdir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bize-nefes-almak-icin-yer-biraksinlar_155489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!