Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Side'ye Yeni Müze Projesi
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BM, Büyükşehir'in Projesini Dünyaya Örnek Gösterdi

Birleşmiş Milletler (BM), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2006 yılında faaliyete geçirilen "Yerel Yönetim Mobil İletişim Platformu" çalışmasını dünyanın en iyi örnek projeleri arasında gösterdi.

Zaman Gazetesi
BM, Büyükşehir'in Projesini Dünyaya Örnek Gösterdi

Birleşmiş Milletler (BM), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2006 yılında faaliyete geçirilen "Yerel Yönetim Mobil İletişim Platformu" çalışmasını dünyanın en iyi örnek projeleri arasında gösterdi. Yılda bir kez basılan ve tüm dünyada yayınlanan dergide, Büyükşehir Belediyesi'nin bu projesi Birleşmiş Milletler'in organı Uluslararası Afet Azaltma Stratejisi Programı'nda (ISDR) 'Erken Uyarı Hayat Kurtarır' konusunda en iyi örnek proje olarak yer aldı. BM tarafından çıkarılan dergide, 2008 yılında Kandıra Araman köylülerinin yollarının kardan kapanması sebebiyle Büyükşehir Belediyesi'ne yardım çağrısı mesajı atmışlar ve köy yolları mesajın ardından kısa sürede açılmıştı.

Dergi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu çalışmasını dünyadaki örnek projeler arasında gösterdi. SMS'ler 888 hücre yayın kanalını aktif hale getiren tüm vatandaşlara ücretsiz ulaşıyor. Demokratik Katılım Kanalı 3870 sayesinde ise vatandaşlar merak ettikleri konuları, şikâyetlerini ve isteklerini Büyükşehir Belediyesi'ne iletebiliyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Çözüm Masası'na ulaşan mesajlar burada değerlendiriliyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyete soktuğu diğer proje 'Kocaeli Cep'te uygulaması ile belediye hizmetleri ve kentle ilgili birçok bilgiye anında erişmek mümkün. Bu uygulama ile kullanıcılar cep telefonlarından anlık olarak belediye ile ilgili birçok hizmeti kullanma imkânına sahip.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/bm-buyuksehirin-projesini-dunyaya-ornek-gosterdi_85247.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!