Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BM'nin Gündemi İklim Değişikliği

BM Genel Kurulu'nda dün 192 ülkeden temsilciler İklim Değişikliği Zirvesi'nde bir araya geldi. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 64. dönem BM Genel Kurulu üst düzey toplantılarının başlamasından bir gün önce düzenlenen zirvenin, şimdiye dek dünya liderlerinin katıldığı en büyük iklim değişikliği toplantısı olduğnu söyledi ve Kyoto Protokolü'nün

Akşam Gazetesi
BM'nin Gündemi İklim Değişikliği

BM Genel Kurulu'nda dün 192 ülkeden temsilciler İklim Değişikliği Zirvesi'nde bir araya geldi. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, 64. dönem BM Genel Kurulu üst düzey toplantılarının başlamasından bir gün önce düzenlenen zirvenin,  şimdiye dek dünya liderlerinin katıldığı en büyük iklim değişikliği toplantısı olduğnu söyledi ve Kyoto Protokolü'nün yerini alacak yeni iklim değişikliğiyle mücadele anlaşmasının imzalanması için müzakerelerin hızlandırılması gerektiğini söyledi.

Zirvede konuşan Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, ülkesinin sera etkisi yaratan gazların atmosfere salımını önemli ölçüde azaltacaklarını açıkladı. Hu Jintao, "Karbondioksit (CO2) salımını 2020'ye kadar 2005'tekine nazaran önemli ölçüde azaltacağız. Yenilenebilir enerji ve nükleer enerjileri geliştireceğiz. Fosillerden elde edilmeyen enerjinin ülke tüketimindeki payını da 2020'ye kadar yüzde 15 civarında artıracağız" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bmnin-gundemi-iklim-degisikligi_72579.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!