Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bodrum Katı Atık Sorunundan Kurtuluyor

Bodrum'un katı atık ve çöp sorununun çözümüne yönelik hazırlanan ''Bodrum Yarımadası Katı Atık Projesi'' kapsamında 40 yıl kapasiteli depolama ve bertaraf tesisi ile 2 adet aktarım istasyonu kurulacak. Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bodrum Turizm Birliğinin öncülüğünde uygulamaya konulacak projeyle ilgili çalışmaların sürdürüldüğü

Yeni Asır Gazetesi
Bodrum Katı Atık Sorunundan Kurtuluyor

Bodrum'un katı atık ve çöp sorununun çözümüne yönelik hazırlanan ''Bodrum Yarımadası Katı Atık Projesi'' kapsamında 40 yıl kapasiteli depolama ve bertaraf tesisi ile 2 adet aktarım istasyonu kurulacak. Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bodrum Turizm Birliğinin öncülüğünde uygulamaya konulacak projeyle ilgili çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Projenin tamamlanmasından sonra Bodrum'daki tüm belediyelerin katı atık ve çöp sorununun doğa kirletilmeden çözüleceği ifade edilen açıklamada, "Yabancı bir ortaklık ile Bodrum Turizm Altyapı Birliği arasında yürütülen Bodrum Yarımadası Katı Atık Projesi kapsamında Türk ekip tarafından hazırlanacak hidroloji ve jeoloji teknik raporlarının sonunda depolama alanı ve tesis binalarına ait tatbikat projeleri nisan ayında tamamlanacak'' denildi.

Proje kapsamında 40 yıl kapasiteli depolama ve bertaraf tesisi ile 2 adet aktarım istasyonu kurulacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bodrum'daki tüm belediyelerin çöp ve katı atıkları doğada herhangi bir kirlilik yaratmadan ortadan kaldırılacak. Geçtiğimiz yıllarda Bodrum'daki çöp ve atıkların vahşi depolama sistemiyle doğaya atılması sonucu çöplüklerde defalarca yangın çıkmış, bu yangınlar ormana sıçramış, böylece ülkemizin süsü ve zenginliği olan ormanlarımız yanmıştı. Doğaya vahşi depolamayla atılan çöp ve atıklar ciddi çevre sorunları yarattığı gibi, çöp ve atıklardan sızan kirli sular yer altı su kaynaklarını da kirletmekteydi. Projenin tamamlanmasının ardından bu sorunlar ortadan kalkmış olacak.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/bodrum-kati-atik-sorunundan-kurtuluyor_77253.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!