Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Boğaz Köprülerinde Çift Ücretlendirme Yapılmayacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, boğaz köprülerinde çift ücretlendirme yapılacağı iddialarına cevap verdi. Böyle bir uygulamanın olmayacağını söyleyen Bakan Arslan, tek yönlü ücret uygulamasının devam edeceğini vurguladı.

yapi.com.tr
Boğaz Köprülerinde Çift Ücretlendirme Yapılmayacak!

Ulaştırma, Denizcilik ve Baberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İHA'nın haberine göre, İstanbul’da Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin ihalesinin sonuçlanmasına ilişkin konuşan Ahmet Arslan, bu projenin Marmaray ile Avrasya Tüneli’nin birleşimi gibi olduğunu ifade etti. Bu projenin İstanbul’un 10 tane raylı sistemini entegre edeceği ve günde 6,5 milyon yolcunun istifade edeceği bir proje olduğunu anlatan Arslan, "İstanbul’un trafik konforuna ilave bir konfor getirecek, önemsediğimiz bir proje. Bununla ilgili sondajların yapılması, etütlerin yapılması, uygulama projesinin hazırlanmasına yönelik ihaleyi yapmıştık. 7 tane firma teklif vermişti. Onların içinden 6 tanesinin mali teklifleri istendi. 5 tanesi teklif verdi, 4 tanesinin teklifleri açıklandı. bugün 4 teklifin, mali, teknik teklifleri değerlendirildi. İki teklifin ortalaması bazında, puanlar verildi. Bu anlamda da bugün 28 milyon lira bedelle teklif veren firma ihaleyi kazandı. Hemen sözleşmeyi imzalayıp işe başlayacağız" ifadelerini kullandı.


"Tek yönlü ücret uygulaması devam edecek"
Boğaz köprülerinde geliş-gidişlerde çift ücretlendirme yapılacağı yönündeki tartışmalara ilişkin değerlendirmede bulunan Arslan, "İstanbul’da hangi projeyle ilgili ne argümanı kullanırsanız kullanın ülkemizin nüfusunun yüzde 20’sinin yaşadığı, misafirleri de düşünürseniz yüzde 25 ila yüzde 30’unun yaşadığı bir ilde ne söylerseniz karşılık buluyor ve tartışma konusu oluyor. Çok net bir şekilde söyleyelim ki böyle bir uygulamamız yok" dedi. Arslan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Temmuz ayında serbest geçiş sisteminin kurulacağını, gişelerin ortadan kaldırılacağını ve trafik geçişinin çok daha hızlı olacağını ifade etti. Güvenliğe yönelik ihtiyaçların böylelikle karşılanacağını belirten Arslan, tek yönlü ücret uygulamasının devam edeceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaz-koprulerinde-cift-ucretlendirme-yapilmayacak_157761.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!