Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz Köprüsü'nü 2010'da Yün Örgüyle Kaplayacaklar

5. Dünya Su Forumu kapsamında Feshane'de gerçekleştirilen fuar alanındaki sütunları örgüleriyle donatan Greeny On The Tour'un hedefi 2010 yılında Boğaziçi Köprüsü'nü baştan başa örgüyle kaplamak. Bunun için 34 ülkenin kadınları harıl harıl çalışıyor.

Sabah Gazetesi
Boğaz Köprüsü'nü 2010'da Yün Örgüyle Kaplayacaklar

Greeny On The Tour projesi İstanbul'da... Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan küresel ısınmayla kaybedeceğimiz "yeşili" insanlara hatırlatmayı, doğal kaynakların korunmasına dikkat çekmeyi amaçlayan "Greeny On The Tour" projesi, gönüllülerin katkılarıyla yün ve şişlerle örülen parçalar sayesinde büyüyor. 5. Dünya Su Forumu kapsamında Feshane'de gerçekleştirilen fuar alanındaki sütunları örgüleriyle donatan Greeny On The Tour'un hedefi 2010 yılında Boğaziçi Köprüsü'nü baştan başa örgüyle kaplamak. Bunun için 34 ülkenin kadınları harıl harıl çalışıyor.

Greeny On The Tour Türkiye temsilcisi Derya San "Köprünün örgüyle donatılması için 8 ton ip kullanılması gerekiyor. Şu ana kadar 2 bin 400 kilo tamamlandı. Hamburg'daki merkezden 400 kilo daha gönderilecek. Bunun bin 800 kilosu Türkiye ve Kıbrıs'taki gönüllülerin yaptığı örgülerden karşılandı" diye konuştu.

Greeny nedir?

Alman sanatçı Yutta Saftien'in 2002'de Hamburg'da bir stüdyoda geliştirmeye başladığı "Greeny"ler, elle örülen sanatsal yün bitkilerden (sarmaşık) meydana geliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaz-koprusunu-2010da-yun-orguyle-kaplayacaklar_67550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!