Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaz'a Paris Esinli Yerel Yönetimler Sarayı

Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul Boğazı’nda Paris’teki gibi yerel yönetimler sarayı oluşturmanın hazırlığı içinde olduklarını söyledi.

ibb.gov.tr
Boğaz'a Paris Esinli Yerel Yönetimler Sarayı

Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Topbaş, İstanbul Boğazı’nda Paris’teki gibi yerel yönetimler sarayı oluşturmanın hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Delanoe ile Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı'nın (UCLG) eşbaşkanlığını yürüttüklerini hatırlatan Kadir Topbaş, görüşmede 8 Ekim’de Paris’te düzenlenecek 'Türk Sezonu Başlangıcı' etkinliğinin de gündeme geldiğini kaydetti.

Etkinliğin açılışının her iki ülke cumhurbaşkanlarının ve kendisinin de katılımıyla yapılacağını dile getiren Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Paris’te kabullerin yapıldığı çok güzel bir belediye sarayı bulunuyor ve bu saray yabancılar üzerinde büyük etki yapıyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul Boğazı’nda böyle bir yer hazırlığı içindeyiz. Dünyada yerel diplomasi çok gelişti ve dünya barışına katkı açısından çok önem kazandı. Bunun en güzel örneği, Sayın Başbakanımızın belediye başkanlığı döneminde İstanbul ve Atina arasında gelişen yerel diplomasidir. Aslında Medeniyetler İttifakı’nda da yerel yönetimlerin aktif olması lazım. Bu tarzda ilişkileri geliştirdiğimizde dünya barışına katkımız büyük olacak. Bunun da yeri, kabul mekanlarımızı daha saygın, daha etkileyici hale getirmek”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogaza-paris-esinli-yerel-yonetimler-sarayi_68040.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!