Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Boğaziçili Gençler İlkokul Projesi İçin Sponsor Arıyor

Boğaziçi Üniversitesi çatısı altında üniversiteli gençler tarafından kurulan Yapı Kulübü (BÜYAP), eğitimin kısıtlı imkanlarla gerçekleştiği bölgelerde okul projeleri hayata geçiriyor. ‘İlkokulumuz Projesi’ kapsamında yeni okullar inşa etmeyi hedefleyen kulüp, projeleriyle birlikte öğrencilere sosyal sorumluluk bilincini kazandırmayı amaçlıyor.

1 Boğaziçili Gençler İlkokul Projesi İçin Sponsor Arıyor

Konuyla ilgili bilgi veren BÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Eray Ölmez, “Eğitimin zor koşullar altında gerçekleştiği bölgelerde yapacağımız ilkokullarla toplum sorunlarına kayıtsız kalmayan bir zihniyetin temellerini atacağız” dedi. Ölmez, ayrıca bu proje ile birlikte üniversite öğrencilerine de sosyal sorumluluk bilincinin kazandırıldığının altını çizdi.

Şuana kadar farklı bölgelerde birçok proje hayata geçirdiklerini ifade eden Eray Ölmez, “Sosyal sorumluluk kapsamında başlatılan bu projede eğitim konusunda birçok sıkıntı yaşayan ancak bu konuda bir o kadar da istekli olan kardeşlerimize yardımcı olmak için yola çıktık. Şimdiye kadar birisi Düzce'nin Akçakoca ilçesinin Balat Köyü'nde, bir diğeri de Ağrı'nın Tezeren Köyü'nde olmak üzere iki ilkokul yaptık” dedi.

Üçüncü ilkokul projesinin ise Adıyaman’a yapılacağını anlatan Eray Ölmez, “İlk olarak, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ile görüşüp projemizden bahsettik kendisini de heyecanlandıran bu proje için çalışma arkadaşlarına bize destek olmaları konusunda talimat veren vali, bölge halkının da oldukça sevdiği gönüllü bir müteahhidi bize yardımcı olması konusunda görevlendirdi ancak sponsor arayışımız sürüyor” diye konuştu.

“Ahırdan bozma bir yapıda ders veriliyor”

Daha sonra valiliğin belirlediği liste doğrultusunda acil okul ihtiyacı olan köyleri gezdiklerini anlatan Ölmez, şunları dile getirdi:
“Bizim için en önemli kriter bölge insanının gerçekten bu okula ihtiyacı olup olmadığını tespit etmekti. Adıyaman’ın Besni ilçesinin Yazıbeydilli köyüne geldiğimizde durumun aciliyetinin ve ehemmiyetinin farkına vardık. Tuvalet dahi olmayan bu köyde, var olan ilkokul binası çökmek üzere olduğundan okulun tahliye kararının alınmış olduğunu öğrendik. Geçici olarak kullanılan ahırdan bozma bir yapıda ders alan öğrencileri ziyaret ettik ve sıkıntılarını dinledik.”

Ölmez, “Tüm bu gördüğümüz durumlar bizi ilkokul projemiz konusunda daha da heveslendirdi ve biz de bu konuyla ilgili çalışmalarımıza hız kazandırdık. Buradaki kardeşlerimizin önümüzdeki eğitim öğretim yılına yeni ilkokullarında başlamaları, kulüp olarak kısa vadedeki en önemli hedefimiz haline geldi” dedi.

4 derslikli okul yapılacak

Köye 4 derslikli bir ilkokul yaptırmayı amaçladıklarını anlatan Ölmez, “Adıyaman valiliği ile bire bir görüşerek gerekli izinleri alındı. Arazi ve müteahhit konusunda gerekli anlaşmalar sağlandı. Okulumuzun 2015-2016 eğitim öğretim dönemine yetişmesi için inşaata başlama tarihini 15 Haziran 2015 olarak belirledik. Sponsorluk çalışmalarına başladık ancak sürdürebilmemiz için desteğe ihtiyacımız var” şeklinde ifade etti.

Projeyle ilgili detaylı bilgi almak ya da destek olmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bogazicili-gencler-ilkokul-projesi-icin-sponsor-ariyor_131824.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Projeyle ilgili kişiler bana mail yoluyla ulaşabilir. Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Eray Ölmez olmez.eray@gmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!