Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bolu Dağı Tüneli 2006’yı Bekliyor

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, “Bolu Dağı tünelinin 2006 yılında tamamlanacağını bildirerek, “Tünelin bitmesine engel teşkil edecek bir durum yok” dedi.

NTV-MSNBCayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, “Bolu Dağı tünelinin 2006 yılında tamamlanacağını bildirerek, “Tünelin bitmesine engel teşkil edecek bir durum yok” dedi.

İstanbul’dan Ankara’ya kadar olan bölünmüş yolların tamamının bitirileceğine de dikkat çeken Ergezen, yolların kısa sürede bitirilmesi için bütün ekiplerin seferber edileceğini söyledi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, “Bu sene Bolu Dağı Tünelinde ışık görünecek. Geçtiğimiz günlerde tünelin inşaatını yapan Astaldi firmasının yetkilileri ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldik. 2006 yılının sonunda tünelin bitmesi konusunda mutabakata vardık. Başbakan’ın huzurunda da olayı kendilerine teyit ettirdik. Şu anda tünelin bitmesine engel teşkil edecek bir durum söz konusu değil. Ödenek sorunu yok, sigorta olayı vardı yüzde 45’inin sigortası yapıldı. Geri kalan bölümün sigortası ise Mayıs’ın 6 veya 7’sinde yapılacak” dedi.

Tünelin inşaatı ile ilgili hakkedişlerin zamanında ödendiğine de işaret eden Ergezen, tünelin inşaatı ile ilgili çalışma temposunda bir gecikme olmadığını vurguladı.

İstanbul’dan Ankara’ya kadar olan bölünmüş yolların tamamının bitirileceğine de dikkat çeken Ergezen, yolların kısa sürede bitirilmesi için bütün ekiplerin seferber edileceğini söyledi.

DEPREM ÇALIŞMASI
Ergezen, Afet İşleri Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’nin depremselliğini gösteren bir harita hazırladığını ve ilk defa deprem şurasını topladıklarını hatırlatarak, buna paralel olarak Afet İşleri Genel Müdürlüğü’nün Bayındırlık Müdürlükleri ile ortaklaşa hareket ederek, illerde bulunan, özellikle resmi binaların durumlarını incelediğini kaydetti.

Afet İşleri Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde kamu binalarının depreme dayanıklılığını araştırmaya başladığını da söyleyen Ergezen, “Özellikle okullar ve resmi binalara ağırlık veriliyor. Türkiye’nin her yerinde kamu binalarına yönelik çalışma yapıyoruz. Bu çalışma kapsamında vatandaşlarımıza ait binaların durumları da ele alınacak. Bu çalışma kapsamında özellikle İstanbul’da önemli mesafe katettik” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolu-dagi-tuneli-2006yi-bekliyor_25573.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!