Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bolu Dağı Tüneli'nde Hedef Aralık Ayı Sonunda Açılış

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Bolu Dağı Tüneli'ni Aralık ayı sonunda açmayı hedeflediklerini söyledi. Tünelle birlikte 240 kilometrelik bir de otoyol açılacak.

Dünya Gazetesiayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Bolu Dağı Tüneli'ni Aralık ayı sonunda açmayı hedeflediklerini söyledi. Tünelle birlikte 240 kilometrelik bir de otoyol açılacak.

Tünele, Kaynaşlı girişinden otomobille girerek incelemelerde bulunan Özak, "tünelde çok şey yapıldığını gördük. İkincil işler yapılıyor. Onlar zamanında tamamlanacak. Betonlama işleri bitmiş. Özellikle viyadüklerdeki çalışmaları gördük. Dört viyadükten en sonuncusunda da biraz iş kalmış" dedi.

Projenin, hem zaman hem ekonomik açıdan çok önemli katkıları olacağını belirten Özak, Ankara-İstanbul arasındaki mesafesinin 30 dakika kısalacağını söyledi.

"Burada milyon dolarlarla ifade edilen ekonomik tasarruf olacak" diye konuşan Özak, şöyle devam etti:

"Tünelin tamamlanmasıyla Bolu'daki ağır kış şartlarının etkilerini de yaşamayacağız. İnsanımızın, güvenliği, konforu ve emniyetiyle beraber rahat etmesini sağlayacağız. Hedefimiz Aralık ayı sonunda burayı açabilmek. Otoyollarımıza çok önemli kaynak ayrıldı. Burası ile birlikte 240 kilometrelik otoyol açacağız."

Bolu Dağı Tüneli Kontrol Teşkilatı Başkanı Faik Tokgözoğlu da Bolu Dağı geçişinin 26 kilometre uzunluğunda olduğunu belirterek, geçitte üst yapı çalışmalarının başladığını ve şu anda elektro mekanik işlerin devam ettiğini anlattı.

Yıl sonunda tüneli hizmete açmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Tokgözoğlu, şu bilgileri verdi:

"Tünelin dışında 4.5 kilometreyi bulunan 4 tane viyadüğümüz var. İki viyadük tamamen bitirilmiş durumda. 3 numaralı viyadükün kiriş yerleştirmesi bitti. Ankara-İstanbul girişinde sadece 4 numaralı viyadükte kiriş yerleştirme devam ediyor. Sıkıştırılmış programdan taviz vermeden çalışmalara devam ediyoruz. önümüzdeki ay asfalt tabakasını yerleştirmeye başlayacağız. Yıl sonuna kadar bu işi bitirmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolu-dagi-tunelinde-hedef-aralik-ayi-sonunda-acilis_46459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!